Рада ухвалила виплату 50 тис. грн при народженні дитини
Джерело: Верховна Рада України
В середу, 5 листопада Верховна Рада прийняла законопроєкт №13532, згідно з яким виплати при народженні дитини зростуть до 50 тисяч гривень. Також впроваджуються нові види допомоги.
Так, закон передбачає, що у 2026 році допомога у зв’язку з вагітністю та пологами для незастрахованих осіб становитиме 7 000 грн.
Одноразова допомога при народженні дитини буде на рівні 50 000 грн (раніше ця сума становила 41 280 грн, із яких частину виплачували щомісяця).
“Пакунок малюка” й надалі видаватимуть в натуральній формі або у грошовому еквіваленті.
Після народження й до досягнення однорічного віку виплачуватимуть по 7 000 грн на місяць.
Також впроваджується програма “єЯсла” (від 1 до 3 років): 8 000 грн/міс у разі працевлаштування матері. Їх можна буде витратити на оплату дитсадка, гуртків чи інших послуг догляду.
Ще 8000 гривень — за програмою “єСадок”. Це грошова виплата по догляду за дитиною коштом місцевого бюджету для забезпечення догляду за дитиною віком від 4 до 6 років у разі відсутності вільного місця у комунальних закладах дошкільної освіти з 2028 року.
Одноразова грошова допомога учням перших класів (“пакунок школяра“) становитиме 5 000 грн.
Примітно, що допомогу для дітей до 1 року (7 000 грн/міс) можуть призначати також на дітей, яким на день набрання чинності законом не виповнилось одного року, тобто тим, які народились у 2025 році.
Також для дітей з інвалідністю застосовуватимуть підвищувальний коефіцієнт 1,5 для допомоги до одного року та допомоги “єЯсла”.
- Президент Володимир Зеленський підписав закон, за яким військовослужбовцям, що повернулися з полону і потребують тривалого стаціонарного лікування, виплачуватимуть щомісяця 50 тисяч гривень.
- Відтепер внутрішні переселенці після переміщення та призначення допомоги на шестимісячний період зможуть отримати додаткову, так звану “сьому” виплату.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.