Японія з допомогою армії боротиметься з нашестям ведмедів
Джерело: The Guardian
Японія направила війська до північної префектури Акіта, щоб допомогти стримати кількість нападів ведмедів на людей.
Напередодні сезону сплячки ведмеді шукають їжу, і про неочікувані зустрічі ведмедів і людей повідомляється практично щоденно. Тварини бродять поблизу шкіл, вокзалів, магазинів та навіть на курорті з гарячими джерелами.
У деяких випадках ведмеді нападали на людей, що призводило до поранень та навіть загибелі людей. Зростаюче нашестя ведмедів відбувається у регіоні, де населення швидко старіє та скорочується.
За даними міністерства охорони навколишнього середовища, з квітня внаслідок нападу ведмедів по всій Японії постраждало понад сотня осіб, ще не менше 12 загинули.
Міністерство оборони та префектура Акіта 5 листопада підписали угоду про направлення військових для розв’язання цієї проблеми.
Солдати будуть встановлювати пастки з їжею, перевозити місцевих мисливців та допомагати з утилізацією мертвих ведмедів. Водночас військові не застосовуватимуть зброю для відстрілу тварин.
“Щоденно ведмеді вдираються у житлові райони, та їхній вплив зростає. Необхідно терміново вжити заходів для розв’язання цієї проблеми”, – наголосив заступник генсекретаря кабінету міністрів Фумітосі Сато.
Операція почалась у лісовій гірській місцевості у місті Кадзуно, що на півночі Акіта. Група солдатів у білих касках, бронежилетах з балончиками проти ведмедів та сітками встановила пастку біля фруктового саду.
Такахіро Ікеда, місцевий садівник, розповів, що ведмеді з’їли понад 200 яблук.
“Моє серце розбите”, – сказав він у коментарі телеканалу NHK.
Губернатор Акіти Кента Сузукі повідомив, що місцева влада “у відчаї” через нестачу ресурсів на тлі щоденних повідомлень про появу та напади ведмедів.
У префектурі Акіта, населення якої становить близько 880 000 осіб, з травня ведмеді напали на понад 50 осіб, внаслідок чого, за даними місцевої влади, загинуло щонайменше четверо. Експерти зазначають, що більшість нападів ведмедів сталася у житлових районах.
Літня жінка, що вирушила по гриби до лісу, була знайдена мертвою у місті Юдзава минулими вихідними. Інша жінка похилого віку в місті Акіта, яка зіткнулася з ведмедем під час роботи на фермі, загинула наприкінці жовтня. У вівторок у місті Акіта ведмідь напав на чоловіка, який розносив газети і поранив його.
Напередодні мешканка міста Акіта помітила двох ведмедів на хурмі у своєму саду. Перебуваючи у приміщенні, вона знімала на відео, як ведмеді їли плоди та блукали садом близько 30 хвилин. 70-річна жінка розповіла місцевому телеканалу, що злякалася, бо якоїсь миті ведмеді з’явилися і хотіли увійти до будинку, і вона відійшла від вікна.
Експерти стверджують, що старіння та скорочення чисельності населення в сільській місцевості Японії є однією з причин зростаючої проблеми ведмедів. Вони стверджують, що ведмеді не перебувають під загрозою зникнення і потребують відстрілу, щоб контролювати їхню популяцію.
- Міністерство навколишнього середовища Японії повідомило, що з початку фінансового року у квітні від нападів ведмедів загинули вже 10 людей, що є рекордним показником для країни.
Українські військові пілоти розпочнуть підготовку на десяти нових навчально-тренувальних літаках ALTO NG, котрі держава отримала завдяки Коаліції спроможностей повітряних сил, уряду Чехії та благодійному фонду Dárek pro Putina.
Житель британського міста Честер Пол Едвардс отримав журнал про виховання дітей “Mother & Baby” через 19 років після того, як оформив на нього передплату. Видання доставили разом із листом від поштової служби Royal Mail з вибаченнями “за будь-які незручності”.
РФ обстрілювала Херсонщину ствольною артилерією, мінометною зброєю, атакувала дронами різного типу. Поранені 10 людей.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на Конференції з відновлення України у Гданську заявив, що європейська підтримка Києва є питанням захисту спільної свободи. Він також нагадав Польщі про досвід примирення з Німеччиною після Другої світової війни.
У Варшаві 25 червня сталася авіакатастрофа легкомоторного літака, внаслідок якої загинули двоє осіб.