Китай розкритикував візит віцепрезидента Тайваню до США: погрожує «рішучими заходами»
Джерело: Reuters
13 серпня Китай засудив короткий візит до США віцепрезидента Тайваню Вільяма Лая, назвавши його “порушником спокою”. Пекін пригрозив, що зробить рішучі кроки для захисту свого суверенітету, що викликало дорікання із боку Тайбея.
Лай, головний претендент на пост президента Тайваню на січневих виборах, прибув до Нью-Йорка пізно ввечері 12 серпня, що було офіційно оголошено транзитною зупинкою на шляху до Парагваю.
Китай, який вважає демократично керований Тайвань своєю власною територією, неодноразово засуджував цю поїздку.
Сполучені Штати, як і більшість країн, не мають офіційних дипломатичних відносин з Тайванем, але є його найважливішим міжнародним спонсором і постачальником озброєння, оскільки зобов’язані забезпечити острів засобами для самооборони.
Вашингтон дотримується тонкої межі, дозволяючи тайванським офіційним особам такі зупинки, телеграфуючи про підтримку Тайваню, водночас не викликаючи зайвого гніву Китаю.
У МЗС Китаю заявили, що виступають проти будь-якої форми візиту до США “сепаратистів незалежності Тайваню”. Тоді як віцепрезидента Тайваню у відомстві назвали “порушником спокою”.
Китай уважно стежить за розвитком подій і вживатиме рішучих і енергійних заходів для захисту національного суверенітету й територіальної цілісності, — мовиться у заяві.
Китай особливо вороже ставиться Лая, котрий раніше називав себе “практичним борцем за незалежність Тайваню”, хоча під час передвиборної кампанії він неодноразово заявляв, що не прагне змінити статус-кво і що тільки тайванці можуть вирішувати своє майбутнє.
- Міністр оборони Тайваню Чіу Куо Чен заявив, що хоче придбати у Сполучених Штатів передові ракетні системи NASAMS.
- США планують викупити списані ракети у Тайваню і нададуть їх Україні в межах пакета військової допомоги.
- На саміті НАТО обговорення Китаю і Тайваню поступилося проблемам України – CNN.
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.
Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.