В Україні реєструють випадки кору: у МОЗ закликали вакцинувати дітей

Джерело: МОЗ України

За даними МОЗ, до впровадження вакцин від кору у 1963 році щорічно у світі вмирало близько 2,6 млн осіб.

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років. Для захисту від хвороби дітям необхідно отримати дві дози вакцини. За календарем щеплень України, перше щеплення роблять у 12 місяців та у 6 років роблять друге щеплення.

У відомстві пояснили, чому необхідно зробити дитині щеплення від кору, якщо вона їх ще не має. Для цього є низка вагомих причин:

  • Кір – одна з найзаразніших інфекцій, відомих у світі. 9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, теж інфікуються. Підхопити хворобу можна будь-де – у літньому таборі, дитсадку, бомбосховищі, громадському транспорті.
  • Спалахи кору циклічні й відбуваються в Україні кожні 4-5 років. Попередній був у 2017–2019 роках. Одна з причин цього – недостатнє охоплення щепленнями.
  • Кір має вагомі ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, а також до інвалідності та смерті.
  • Вірус кору пригнічує на кілька місяців, а то й років імунітет людини, яка перехворіла, викликаючи «імунну амнезію». Це робить людину більш вразливою до інших інфекцій.
  • Специфічного лікування проти кору немає. Єдиний надійний захист від цієї хвороби – вакцинація.

“Щеплення від кору безпечні, ефективні та безоплатні. Вакцинуйте дитину вчасно, а якщо пропустили щеплення, запишіться до лікаря якнайшвидше. Вакцина є!”, – наголосили у МОЗ.

Укроборонпром розпочав у Польщі програму “Повернення українців”, яка пропонує співвітчизникам повернутись з-за кордону та працевлаштуватись на підприємства концерну.

Джерело: ДБР  ДБР завершило розслідування щодо судді Бабушкінського районного суду Дніпра, котрий незаконно привласнив квартиру…

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Три роки тому Володимир Зеленський підписав указ про неможливість перемовин з Володимиром Путіним. Два дні тому – заявив про готовність провести особисті перемовини з ним. Виникає питання – що ж робити з тим указом? Адже російська пропаганда вже неодноразово на нього посилалась, як на ознаку “недоговороздатності” України.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.