Високопосадовець НАТО: Україні, можливо, доведеться відмовитися від території в обмін на членство в Альянсі

Джерело: SkyNews

Високопосадовець НАТО Стіан Єнссен зауважив, що Україні, можливо, доведеться погодитися відмовитися від частини території, окупованої Росією, якщо вона хоче приєднатися до Альянсу.

15 серпня Єнссен, який є керівником апарату генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, виступив перед норвезькими ЗМІ під час панельної дискусії.

Раніше Столтенберг довгий час обережно уникав запитань про те, що Україна може зробити, щоб припинити війну. Його позиція незмінно полягала в тому, що Україна, а не треті сторони, вирішують, як і коли почати переговори з Росією.

Та хоча Єнссен повторив пояснення глави НАТО, він натякнув, що Україна дійсно може отримати цілком реальний шлях до Альянсу.

У питанні майбутнього членства України в НАТО є значний рух, – наголосив він. – У всіх інтересах, щоб війна не повторилася. Росія зазнає величезного військового тиску, і здається нереальним, що вона зможе захопити нові території. Зараз скоріше питання про те, що Україні вдасться повернути, – додав він.

На запитання, чи має Україна поступитися деякими територіями для досягнення миру та отримання членства в НАТО натомість, Єнссен припустив, що це питання вже порушувалося в Альянсі.

Я не кажу, що так має бути, – зауважив він. – Але це може бути ймовірним рішенням.

Одначе, це рішення може прямо суперечити заявленим цілям президента Володимира Зеленського стосовно миру.

Один із 10 пунктів “Формули миру” передбачає відновлення кордонів України станом на 1991 рік. Президент України раніше пояснив, що це не підлягає обговоренню.

На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.

22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.

Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.

Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.