Вчені за допомогою стимулів у мозку відтворили пісню Pink Floyd

Джерело: PLOS Biology

Дослідники використали реконструкцію стимулів, аби за допомогою мозкової активності відтворити пісню Pink Floyd “Another Brick in the Wall, Part 1”. Вчені у медичному центрі Олбані, що на півночі штату Нью-Йорк, відтворили пісню,  подібну до тієї, що чула людина.

У дослідженні взяли участь 29 учасників, які мали фармакорезистентну епілепсію і внутрішньочерепні сітки або смужки електродів. Їх раніше було хірургічно імплантовано для допомоги в лікуванні.

Фото: PLOS Biology

Саме електроди використали для запису активності в різних слухових ділянках мозку людей. Тобто задіяли ті, які обробляють такі аспекти музики, як текст і гармонія.

Також до експерименту залучили штучний інтелект, який аналізував та створював копії слів і звуків, які чули учасники. Кінцевий результат вийшов приглушеним, але пісня зрозуміла кожному, хто її слухає. Дослідники планують проводити і наступні випробування, аби покращити якість.

Фото: PLOS Biology

Під час прослуховування було задіяно праву частину мозку учасників, здебільшого у верхній скроневій звивині. Вчені помічали цей імпульс особливо під час сприйняття унікальної музики. Також ліва частина мозку показала невеликий рівень стимуляції. У скроневій частці мозку побачили спалах, коли грала 16-та нота ритм-гітари, а сама пісня – зі швидкістю 99 ударів на хвилину.

Фото: PLOS Biology

Вчені припустили, що результати дослідження можуть надати більше розуміння ролі цієї ділянки в обробці ритму. Ймовірно, інформація допоможе у відновленні мовлення людей, які втратили його через захворювання, наприклад, бічний аміотрофічний склероз.

Мінно-пошукові бельгійські вівчарки Ахілл та Квад знайшли 286 вибухонебезпечних предметів на замінованих територіях Миколаївщини, після чого сапери ДСНС знищили небезпечні предмети.

Ремонтні бригади НЕК “Укренерго” відновили надійність живлення окупованої Запорізької атомної електростанції.

Один із найпопулярніших новинних сайтів у світі CNN оголосив про запровадження частково платного доступу до своїх матеріалів.

У Генеральному штабі повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 2 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.

Український інститут національної памʼяті почав отримувати звернення від польських громадян щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків їхніх членів родин. Зауважується, що отримано запит щодо проведення таких робіт на території Рівненщини.