Росіяни вивезли ще 450 дітей з ТОТ, – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
Центр національного спротиву повідомив, що окупанти продовжують викрадати українських дітей та вивозити їх до РФ.
Нещодавно окупанти вивезли 50 старшокласників до Ярославля з метою підбурювання їх до вступу в місцевий університет ім. Дємідова. До того ж, росіяни вивозять українських дітей в “оздоровчі” табори.
200 дітей з Довжанська були вивезені до Анапи та ще 200 до Краснодарського краю, з них 150 дітей з Каховського та Генічеського районів Херсонщини, а також 50 дітей із Запоріжжя.
“В таборах дітям влаштовують концерти “російських зірок”, а також проводять “патріотичні навчання”, де місцеві педагоги промивають їм мізки. Нерідко дітей не повертають до України”, – зазначають в ЦНС.
Варто згадати, що раніше міністерство природи РФ організувало “відпочинок” для 77 дітей із тимчасово окупованих територій Запорізької області у місті Ставрополь.
- Олексій Петров, радник в офісі уповноваженої президента Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової, яку Міжнародний кримінальний суд звинувачує в причетності до депортації українських дітей, у підлітковому віці цікавився рухами прихильників переваги білої раси та неонацизму.
- У ще 9 населених пунктах Донецької області оголошено примусову евакуацію дітей в умовах воєнного стану.
- “Вкрадене дитинство” – термін, який найкраще змальовує сучасні реалії українських дітей. Натомість “війна” і “діти” — слова, які ніколи не мали б вживатися в одному реченні. Вони, незалежно від того, чи були жертвами, чи свідками, чи переселенцями, так чи інакше, щоденно поглинали в себе картини злочинів. Врешті, в один момент, дитинства, пов’язаного з родинним домом та місцевістю, де вони жили – не стало.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.