Заарештовані у Великій Британії російські шпигуни жили біля бази ВПС – The Telegraph
Джерело: The Telegraph
Троє членів російського шпигунського угруповання, затриманих контртерористичною поліцією Великої Британії, мешкали в квартирі за 1,6 км від бази Королівських військово-повітряних сил, якою послуговуються міністри та члени королівської сім’ї.
Як повідомляли Букви, обвинувачені у шпигунстві на користь Росії є громадянами Болгарії та були затримані в лютому у Великій Британії, і з того часу перебувають під вартою.
Відомо, що 45-річний Орлін Русєв, 41-річний Бізер Джамбазов і його 31-річна подруга Катрін Іванова були затримані під час серії рейдів, проведених розвідкою в Лондоні і Норфолку.
Близько 10 років усі троє були пов’язані з квартирою на заході Лондона, розташованою неподалік військової бази Королівських військово-повітряних сил “Нортолт”.
“Члени королівської сім’ї регулярно користуються цією базою для польотів за кордон, а також нею часто користуються міністри та лідери іноземних держав. Арешти відбулися після тривалого контррозвідувального розслідування, яке проводив Скотланд-Ярд”, – йдеться в матеріалі.
За словами одного із сусідів по вулиці Нортолт, Джамбазов запевняв, що працює на Інтерпол. Болгарин також намагався встановити велику супутникову антену на боковій стороні будинку.
Водночас зазначається, що близько десяти років тому, після переїзду до Великої Британії, Джамбазов та Іванова винайняли квартиру в Нортолті, недалеко від автомагістралі A40 на захід від Лондона. Русєв теж проживав у цьому помешканні.
“Я чітко пам’ятаю одну зустріч, коли я йшов за ним у під’їзд, у нас зав’язався діалог, і він сказав мені, що працює на Інтерпол. Він здавався впевненим і щирим у своїх словах. У мене не було підстав для сумнівів. Він був впевненим у собі чоловіком, не боявся, що його побачать. Він їздив на чорному BMW. Його напарниця їздила на сріблястому скутері. Вона була дуже приваблива”, – розповів сусід Русєва.
При цьому сусіди з іншого будинку, де пара мешкала до арешту, розповіли, що у них було багато відвідувачів.
“Ми бачили людей, які часто заходили і виходили. Я подумав, що, ймовірно, вони здають житло через Airbnb, як це роблять багато людей у цьому районі”, – припустив один із сусідів.
- 9 серпня Федеральна прокуратура Німеччини повідомила, що громадянин Німеччини, що працював у військовому секторі, був заарештований за підозрою в шпигунстві на користь Росії на тлі попереджень про посилення шпигунської діяльності Москви.
- Російські військові таємно встановлюють шпигунське програмне забезпечення на смартфонах українців, які перетинають кордон з Російською Федерацією.
- Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб, заявив міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.
Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).