«Ця процедура не матиме помітного впливу на зовнішність більшості людей»: дерматологиня розповіла про ефект Barbie Botox
Джерело: People
Дерматологиня з Нью-Йорка Емі Векслер розповіла про недоліки та ефект косметичної процедури “трапецієподібний ботокс”, відому нині під назвою Barbie Botox.
Попри те, що новий фільм про Барбі наголошує на бодіпозитиві, демонструючи різноманітний акторський склад і відкидаючи нереалістичні стандарти краси ляльки Барбі, він все одно викликав зростання кількості косметичних процедур серед тих, хто хоче досягти “вигляду Барбі”.
#BarbieBotox – це останній косметичний тренд, який охопив соціальні мережі після виходу фільму, а хештег зібрав понад 4,4 мільйона переглядів. Користувачі TikTok документували, як їм роблять ін’єкції, щоб зменшити шию та плечі.
Дерматологиня і психіаторка Емі Векслер пояснила, що трапецієподібний ботокс – це процедура, яка передбачає введення ботулінічного токсину або ботоксу між шиєю та плечем, щоб частково розслабити трапецієподібні м’язи та полегшити біль.
“Трапецієподібний м’яз – це м’яз, яким у нашому суспільстві дуже легко зловживати з кількох причин. По-перше, коли люди справді перебувають у стані стресу – а це більшість з нас – вони згинають плечі, і це призводить до надмірного використання м’язової пастки. По-друге, коли люди сидять за екранами своїх комп’ютерів або працюють руками, де ви наче напружуєте ці м’язи, і згорбившись, працюєте перед собою, ви надмірно використовуєте м’язи”, – розповіла дерматологиня.
А також зазначила, що відтак надмірно напружений м’яз стає більшим, ніж зазвичай, і це може призвести до того, що верхня частина плеча, біля основи шиї, буде виглядати трохи перевтомленою та більшою, нібито об’ємною.
Хоча трапецієподібний ботокс зазвичай робиться, щоб полегшити біль у спині та плечах, деякі пацієнти роблять це, щоб створити ілюзію довшої та меншої шиї. Після прем’єри фільму “Барбі” деякі користувачі соцмереж показують, що роблять ін’єкції #BarbieBotox, намагаючись імітувати шию та плечі ляльок.
Однак, Векслер попереджає, що це не тенденція, якої люди повинні дотримуватися, якщо це не є необхідним за станом здоров’я.
Лікарка зазначила, що риси Барбі – нереалістичні, а косметична процедура не матиме помітного впливу на зовнішність більшості людей.
“Тенденція #BarbieBotox спрямована більше на схуднення. Якщо ви розслабите ці м’язи, це може значно покращити відчуття та зовнішній вигляд”, – пояснила дерматологиня.
Результати трапецієподібного ботоксу зазвичай спостерігаються через два тижні після ін’єкцій і зберігаються приблизно три-чотири місяці.
Хоча Векслер каже, що синці в місці ін’єкції є єдиним поширеним побічним ефектом, вона визнає, що у своїй власній практиці вона вводитиме ботокс у трапецієподібні м’язи лише тоді, коли вони фактично надмірно навантажуються або спричиняють проблеми зі здоров’ям, оскільки і іншому випадку це може бути небезпечно в довготривалій перспективі.
“Я завжди раджу сходити й поговорити з досвідченим лікарем, який буде робити ін’єкцію. Послухайте, що ця людина скаже. Нехай вас оглянуть і розкажуть про всі плюси та мінуси”, – порадила дерматологиня з Нью-Йорка Емі Векслер.
- Уряди Лівану та Кувейту заборонили фільм “Барбі”, заявивши, що його зміст суперечить консервативним цінностям їхніх країн.
- В Алжирі заборонили фільм “Барбі”. Перед цим стрічку кілька тижнів демонстрували у кінотеатрах країни.
Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4197-ІХ “Про військовий обов’язок і військову службу щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки”, яким передбачено, що 17-річних юнаків вноситимуть до реєстру призовників.
Служба безпеки України та Національна поліція затримали в Києві дві групи диверсантів, які діяли на замовлення російських спецслужб. Зловмисники підпалювали військові автомобілі та релейні шафи “Укрзалізниці”.
Радники майбутнього президента США Дональда Трампа визнали, що для досягнення мирної угоди між Україною та РФ потрібні місяці, а не один день, як обіцяв Трамп у передвиборчій кампанії.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України заявило, що не може впливати на показ сюжетів про езотеричні практики в етері телемарафону.