У Литві звільнили професора з Росії, який заперечував окупацію країн Балтії

Джерело: LRT

Вільнюський університет розриває контракт із російським професором Андрієм Десницьким. З’ясувалося, що, живучи в Москві, Десницький писав публікації, в яких заперечував окупацію Литви, Латвії та Естонії. Він пояснив російській авдиторії, що Сталін не окуповував країни, а лише наполягав на приєднанні до Радянського Союзу.

Професор також писав, що Червону Армію в Прибалтиці зустріли “без опору”, натомість “рівень свободи зріс після її приходу”.

Десницький був прийнятий на роботу в жовтні минулого року.

Для російської авдиторії професор готував публікації не тільки про історію, а й про політичну ситуацію. За його інтерпретацією, значна частина населення країн Балтії вважає відновлення незалежності “помилкою”.

Перед окупацією Криму Десницький заявляв, що півострів має належати Росії та зазначав про необхідність проведення референдуму про відокремлення від України. Професор був найнятий після початку повномасштабної війни Росії проти України.

Робота цього професора фінансувалася фондом сім’ї філантропів, який діє в демократичній державі та співпрацює з найкращими університетами світу. Андрію Десницькому надали підтримку, але ми не можемо оприлюднити назву фонду згідно з умовами контракту, – зазначив ректор університету.

Дев’ятирічний блогер Матвій Брус разом із родиною та іншими волонтерами зумів зібрати кошти для придбання понад 900 дронів для українських військових. Хлопчик з Черкащини набув популярності, коли закликав купувати продукти перед Великоднем у відео “Скоро вже буде Пасха”.

Колишня військова й учасниця агентурної мережі російської воєнної розвідки, яка шпигувала у Миколаєві, отримала вирок.

Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Служби безпеки України повідомили про підозру начальнику штабу одного з військових підрозділів на Миколаївщині, який незаконно нарахував доплати військовим, що не брали участь у бойових діях.

Журнал New York Magazine опублікував жартівливе фото намазаного сонцезахисним кремом генерального директора Meta Марка Цукерберга після його заяв про те, що багато компаній відходять від “чоловічої енергії”.

Вчителька початкових класів з Івано-Франківська, Леся Павлюк, увійшла до числа 50 найкращих вчителів світу за версією Global Teacher Prize 2024.