Данія та Нідерланди підтвердили, що США дозволили їм надати Україні винищувачі F-16

Джерело: коментар міністра закордонних справ Данії Ларс Льокке для TV 2 та міністр закордонних справ Королівства Нідерланди Вопке Хукстра у Twitter

Глави МЗС Данії та Нідерландів підтвердили, що США дали дозвіл на надання Україні американських винищувачів F-16.

Як повідомив Льокке, саме Данія направила запит до США щодо надання Україні винищувачів F-16.

“Я можу підтвердити, що між мною та Ентоні Блінкеном (глава Держдепу США – ред.) відбувся обмін листами, оснований на факті, що міністр оборони та я зв’язалися з США, щоб вивчити наші варіанти”, – сказав данський міністр.

Він додав, що отримали “дружню відповідь” на свій запит.

Водночас коли Україна отримає перші F-16 від Данії, Льокке не коментує.

“Рішення щодо цього питання не ухвалено. Ми створили міжнародну коаліцію з навчальними заходами під керівництвом Данії та Нідерландів, і ми успішно рухаємось вперед. А потім буде розмова про можливе пожертвування винищувачів і це питання, яке ми обговорюємо з нашими союзниками”, – сказав він.

Глава МЗС Нідерландів Вопке Хукстра зауважив, що вітає рішення Вашингтона щодо можливості надання Україні винищувачів F-16.

“Велика подяка Ентоні Блінкену за плідну та оперативну співпрацю. зараз ми будемо надалі обговорювати цю тему з нашими європейськими партнерами”, – написав він.

Хукстра резюмував, що рішення є важливим для України у захисті народу та країни.

На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.

22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.

Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.

Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.