В ООН засудили «мерзенний» російський напад на центр Чернігова

Джерело: AL Jazeera
Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун засудила російський ракетний обстріл Чернігова та назвала його “огидним”, закликавши РФ припинити удари по “населених районах”.
“Це огидно атакувати головну площу великого міста вранці, коли люди гуляють, деякі йдуть до церкви, щоб відсвяткувати релігійний день для багатьох українців. Я засуджую цю повторювану схему російських ударів по населених пунктах України… Атаки, спрямовані проти цивільних осіб або цивільних об’єктів, суворо заборонені міжнародним гуманітарним правом”, – заявила Деніз Браун.
ДОВІДКА: Вранці 19 серпня російські окупаційні війська вдарили ракетою по Чернігову. За даними місцевої влади, імовірно, окупанти завдали удару балістичною ракетою. Президент України Володимир Зеленський показав наслідки воєнного злочину росіян.
- В Чернігові завершена пошуково-рятувальна операція внаслідок російського ракетного удару по центральній частині міста.
- У Чернігові оголосили триденну жалобу за загиблими внаслідок ракетного удару росіян по місту.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.