15 років отримали рецидивісти-агенти РФ, котрі вчиняли підпали на Вінниччині

Джерело: СБУ

За доказовою базою Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали двоє російських агентів, котрі вчиняли підпали релейних шаф “Укрзалізниці” у Вінницькій області.

Обох зловмисників затримали у жовтні 2024 року. Ними виявилися мешканка міста Гнівань, яка вже мала судимість за підробку документів, та її знайомий, котрий раніше відбував покарання за крадіжку.

Як встановило розслідування, фігуранти потрапили у поле зору окупантів через Telegram-канали, де шукали “легкі заробітки”.

Після вербування агенти підшукали енергообладнання та «погодили» його підпал з куратором від російської спецслужби. Далі зловмисники прибули “на локації”, зламали дверцята двох залізничних шаф, вилили всередину легкозаймисту суміш та вчинили підпали.

У такий спосіб росіяни сподівалися заблокувати рух поїздів, щоб порушити транспортну логістику Сил оборони.

Під час обшуків у агентів вилучили засоби підпалу та смартфони, з яких вони координували свої дії з російським спецслужбістом.

Суд визнав обох зловмисників винними відповідно до вчинених злочинів за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану); ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану).

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.