Україна другий день поспіль через спеку отримує аварійну допомогу з енергосистем Польщі та Румунії

Джерело: НЕК “Укренерго”

22 серпня з 13:00 до 22:00 до української енергосистеми залучили аварійну допомогу з енергосистем Польщі та Румунії. Ввечері максимум споживання лише на 2,5% був нижчим за літній рекорд, зафіксований 21 серпня.

З двох країн залучили 3900 МВт-год, а днем раніше аварійна допомога склала 2000 МВт-год.

У компанії наголосили, що цей захід був найдорожчим стосовно екстреного реагування для балансування енергосистеми, який не потребує відключення споживачів. Також допомога не є комерційним імпортом.

Причиною залучення такої допомоги є дефіцит електроенергії в енергосистемі через значний обсяг пошкоджень на теплових та гідроелектростанціях. Зокрема нині триває ремонтна кампанія напередодні зими.

23 серпня залучають імпорт незначних обсягів електроенергії зі Словаччини та Молдови у вечірні години. Він має максимальну потужність в окремі години до 467 МВт. Експорту немає.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.