Російська війна виявилася вигідною для американських виробників зброї – WP
Джерело: The Washington Post
Російсько-українська війна змусила американські оборонні компанії активізувати своє виробництво та розширити заводські потужності.
Як розповіли у виданні, з 44,5 млрд доларів, виділених Сполученими Штатами на виробництво озброєнь для України та поповнення американських запасів, Пентагон на сьогодні залучив 18,2 млрд, або 40,8% від загальної суми, підписавши відповідні контракти.
Зазначається, що США вкладають інвестиції у розширення виробництва боєприпасів, безпілотників, зенітних ракет та інших видів озброєнь, зосередивши увагу переважно на 155-міліметрових артилерійських снарядах.
З лютого 2022 року Пентагон уклав контракти на виробництво таких снарядів на суму 2,26 млрд доларів, що дозволило наростити виробництво з 14 тис. одиниць на місяць станом на лютий 2022 року до близько 20 тис. на місяць сьогодні. Очікується, що невдовзі виробництво має досягти 28 тис. на місяць, а до осені 2025 року планується виробляти 1 млн снарядів на рік.
При цьому різке збільшення виробництва снарядів змусило Сполучені Штати шукати нових постачальників тротилу. Польща була головним американським джерелом цієї вибухової речовини, але Пентагон працює зі своїми союзниками й партнерами над збільшенням постачань, у тому числі з Японії.
У виданні зауважили, що війна відрізала Сполучені Штати від одного джерела тротилу на сході України, де компанія “Зоря” у 2020 році уклала багаторічну угоду на його постачання для американського підрядника.
Самі США більше не виробляють тротил, перейшовши на його замінник під назвою IMX – вибухівку, яка забезпечує потужність із меншим ризиком випадкової детонації, зауважили співрозмовники газети.
- США наполягають на тому, щоб Іран припинив продавати озброєні безпілотники Росії в рамках обговорення ширшої “неписаної домовленості” між Вашингтоном і Тегераном щодо деескалації напруженості та стримування тривалої ядерної кризи.
- За інформацією британських розвідників, у Росії прагнуть самозабезпечувати себе ударними безпілотниками, однак РФ і надалі залежна від комплектування з Ірану.
- Виконавчий директор Інституту технічної політики Корнелльського університету Джеймс Роджерс, який консультує ООН та НАТО щодо бойового застосування безпілотників, заявив, що найближчим часом в Болівії та Білорусі можуть запустити виробництво іранських дронів-камікадзе.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.