Індія успішно посадила космічний корабель на Місяць

Джерело: Sky News

Індія стала четвертою країною, яка змогла успішно здійснити посадку космічного корабля на Місяці.

Зокрема, Індія стала першою країною, яка успішно посадила космічний корабель на відносно недослідженому південному полюсі Місяця.

Космічний корабель Індійської організації космічних досліджень (ISRO) Chandrayaan-3  мав на меті стати першим космічним апаратом, який приземлився в районі місячної поверхні, який, як вважають, містить глибокі кратери з водяним льодом.

Він приземлився через шість тижнів після запуску на борту ракети з космодрому в Андхра-Прадеш.

Успішну посадку зустріли оплесками представники управління польотом у космічному центрі Сатіша Дхавана.

Прем’єр-міністр Нарендра Моді приєднався до телефонної конференції в космічному центрі, щоб спостерігати за посадкою, помахавши індійським прапором, коли космічний корабель приземлився.

Також він сказав, що Індія тепер розглядатиме майбутню місію польоту людини на Місяць.

Після успішної посадки Chandrayaan-3 працюватиме лише два тижні, протягом яких він проведе серію експериментів для визначення мінерального складу поверхні Місяця.

Значну частину роботи виконуватиме марсохід, який буде розгорнуто двометровим посадковим модулем космічного корабля.

Вчених особливо цікавить водяний лід, оскільки його можна використовувати для отримання палива, кисню та питної води. Ця місія закладає основу для потенційної постійної бази.

Зазначимо, що це вже друга спроба індійської команди приземлитися там. У 2019 році місія ISRO Chandrayaan-2 успішно розгорнула орбітальний апарат, але його посадковий модуль розбився.

Нагадаємо, що 20 серпня російська станція “Луна-25” зіткнулася з Місяцем. Через тиждень після запуску вона перестала існувати.

За даними Роскосмосу, станція “перейшла на нерозрахункову орбіту, зіткнулася з Місяцем і припинила своє існування”. Раніше повідомлялося, що трапилася “позаштатна ситуація”, не уточнивши, яка саме.

“Луна-25” мала висадитися на Місяці 21 серпня.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 31 жовтня. З початку доби відбулося 150 бойових зіткнень.

Екологічна прокуратура Львівщини розпочала розслідування за фактом незаконного полювання на зубрів, занесених до Червоної книги України. На території Зубрицького лісництва невідомі особи вбили двох тварин, забравши м’ясо, а рештки однієї туші намагалися спалити.

Населення Європейського Союзу закликали зробити продовольчі запаси на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації, мовиться у звіті про цивільну та військову готовність Європи, підготовленому радником президента Єврокомісії та експрезидентом Фінляндії Саулі Нііністьо.

Правозахисниця Гала аль-Кариб повідомила про понад сотню самогубств серед жінок у Судані, що сталися на тлі посилення насильства та зґвалтувань з боку “Сил швидкого реагування” (RSF). Сексуальне насильство використовується як зброя проти цивільного населення, що підкреслює серйозність гуманітарної кризи в країні.

31 жовтня Глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що найближчими днями США оголосять про черговий пакет допомоги, куди увійдуть зокрема артилерія, засоби ППО, бронетехніка, боєприпаси та інші озброєння.