Індія успішно посадила космічний корабель на Місяць

Джерело: Sky News
Індія стала четвертою країною, яка змогла успішно здійснити посадку космічного корабля на Місяці.
Зокрема, Індія стала першою країною, яка успішно посадила космічний корабель на відносно недослідженому південному полюсі Місяця.
Космічний корабель Індійської організації космічних досліджень (ISRO) Chandrayaan-3 мав на меті стати першим космічним апаратом, який приземлився в районі місячної поверхні, який, як вважають, містить глибокі кратери з водяним льодом.
Він приземлився через шість тижнів після запуску на борту ракети з космодрому в Андхра-Прадеш.
Успішну посадку зустріли оплесками представники управління польотом у космічному центрі Сатіша Дхавана.
Прем’єр-міністр Нарендра Моді приєднався до телефонної конференції в космічному центрі, щоб спостерігати за посадкою, помахавши індійським прапором, коли космічний корабель приземлився.
Також він сказав, що Індія тепер розглядатиме майбутню місію польоту людини на Місяць.
Після успішної посадки Chandrayaan-3 працюватиме лише два тижні, протягом яких він проведе серію експериментів для визначення мінерального складу поверхні Місяця.
Значну частину роботи виконуватиме марсохід, який буде розгорнуто двометровим посадковим модулем космічного корабля.
Вчених особливо цікавить водяний лід, оскільки його можна використовувати для отримання палива, кисню та питної води. Ця місія закладає основу для потенційної постійної бази.
Зазначимо, що це вже друга спроба індійської команди приземлитися там. У 2019 році місія ISRO Chandrayaan-2 успішно розгорнула орбітальний апарат, але його посадковий модуль розбився.
Нагадаємо, що 20 серпня російська станція “Луна-25” зіткнулася з Місяцем. Через тиждень після запуску вона перестала існувати.
За даними Роскосмосу, станція “перейшла на нерозрахункову орбіту, зіткнулася з Місяцем і припинила своє існування”. Раніше повідомлялося, що трапилася “позаштатна ситуація”, не уточнивши, яка саме.
“Луна-25” мала висадитися на Місяці 21 серпня.
- У Reuters розповіли, що відомо про наявність замерзлої води на Місяці – і чому космічні агентства та приватні компанії бачать у ній ключ до місячної колонії, видобутку та потенційних місій на Марс.
- 19 серпня російський космічний корабель “Луна-25” під час наближення до Місяця повідомив про “аварійну ситуацію на борту”.
- Минулого тижня NASA повідомило, що розпочинає тестування гуманоїдних роботів в Австралії.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.