Трамп поїхав грати в гольф після термінової наради щодо перекриття Іраном Ормузької протоки
Джерело: The Guardian, First Post
Президент США Дональд Трамп залишив Білий дім і вирушив грати в гольф на тлі загострення ситуації навколо Ормузької протоки, яку Іран повторно закрив у відповідь на морську блокаду іранських портів з боку США.
Поїздка відбулася після ранкового засідання в Ситуаційній кімнаті Білого дому в суботу, де обговорювали нову хвилю напруження в регіоні та перемовини з Іраном. За даними Axios, у нараді взяли участь віцепрезидент Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо, міністр оборони Піт Гегсет і міністр фінансів Скотт Бессент. Учасники попередили, що ситуація залишається нестабільною, і “війна може спалахнути знову вже за кілька днів”, якщо дипломатичні зусилля проваляться.
Незважаючи на це, невдовзі після зустрічі Трамп залишив Білий дім і поїхав до свого гольф-клубу – як зазначають джерела, “попри повторне закриття Ормузької протоки Іраном”.
На цьому тлі ситуація в регіоні продовжила погіршуватися. Іран оголосив про відновлення жорсткого контролю над протокою, звинувативши США у порушенні нещодавно оголошеного перемир’я через збереження морської блокади.
Корпус вартових ісламської революції виступив із різкою заявою, попередивши, що “будь-яке судно-порушник стане ціллю”, натякнувши на готовність до силових дій.
Майже одразу це позначилося на судноплавстві: щонайменше два комерційні судна повідомили про ворожі інциденти під час спроби пройти через протоку, через що частина кораблів була змушена змінити маршрут або відступити.
Паралельно загострилася і риторика між сторонами. Тегеран звинуватив Вашингтон у “бандитизмі та морському піратстві” та заявив, що протока залишатиметься під “жорстким управлінням і контролем”, доки тиск на Іран не зменшиться.
Трамп у відповідь заявив, що Іран намагається вдатися до “шантажу”, і наголосив, що США не піддадуться на тиск.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.