Чому Африка дуже важлива для Путіна – пояснив експерт Atlantic Council
Джерело: експерт аналітичного центру Atlantic Council Брайєн Вітмор у коментарі DW
Ймовірно, Кремль, як і раніше, відводить важливу роль у своїх планах засновнику ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину, і що йому ще надасться можливість “довести свою корисність”. Таку думку висловив експерт аналітичного центру Atlantic Council Брайєн Вітмор, коментуючи публікацію нового відеозвернення Пригожина, записаного, як стверджується, в Африці.
Африка, звичайно, дуже важлива для Росії. І це підтверджує саміт БРІКС, що проходить зараз, – зазначив Вітмор, вказавши на деякі дії ПВК “Вагнер” у Центральноафриканській Республіці, в Лівії, Малі та Судані.
Появу Пригожина саме в Африці експерт пояснює тим, що “недавній переворот у Нігері набув яскраво вираженого антизахідного характеру, який Росія, безумовно, хотіла б використовувати у своїх цілях”.
Водночас, пояснив експерт, переслідування Пригожина після заколоту проти Кремля могло б стати небезпечним для Путіна, оскільки голова ПВК “Вагнер” має серйозну підтримку серед російських еліт.
Також Вітмор акцентував важливість відносин Росії з африканськими державами в умовах самоізоляції Москви. Він додав, що нині Глобальний Південь дуже важливий для Росії, оскільки саме там знаходяться єдині союзники, які в неї залишилися, крім Білорусі.
- Пригожин заявив, що найманці “Вагнер” не воюватимуть в Україні і попрямують до Африки.
- Генерал США Марк Міллі зазначив, що керівництво Росії зазнає чимало “розбіжностей та плутанини” після заколоту ПВК “Вагнер” 24 червня.
- Більшість лідерів Африки відмовилися їхати на саміт до Путіна.
- The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
Поблизу міста Едмонтон (провінція Альберта, Канада) сталася пожежа у Селі спадщини української культури.
У США Верховний суд тимчасово зупинив депортацію групи венесуельців з Техасу, які підпадають під дію закону про ворожих іноземців. Мігранти стверджують, що адміністрація Трампа працює над тим, аби вислати їх з країни.
Три роки тому, 18 квітня 2022 року, російські окупанти взяли в полон колишнього міського голову Херсона, тероборонівця Володимира Миколаєнка. Чоловіка помістили в колонію на території РФ і досі утримують там.
У Херсоні помер 16-річний хлопець, який зазнав поранення унаслідок російського обстрілу міста 17 квітня.
За повідомленням ЗМІ, заяви президента та держсекретаря США – Дональда Трампа та Марка Рубіо – про те, шо Штати можуть припинити перемовини про закінчення війни, є тиском на Україну, а не Росію.