На Херсонщині через дії росіян згоріло близько 300 га заповідного степу в «Асканії-Новій»
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
У Херсонській області через дії російських загарбників згоріло 300 га заповідного степу у заповіднику “Асканія-Нова”.
22 серпня тут сталася пожежа на ділянці “Великий Чапельський під”. Цю територію занесено до міжнародного списку Рамсарської конвенції про охорону водно-болотних угідь.
Вона є домівкою для багатьох рідкісних та зникаючих рослин і тварин.
Окупантам байдуже до унікальних природних комплексів, відомих в усьому світі. Вони нехтують правилами пожежної безпеки на заповідному об’єкті та свідомо знищують природу України.
“Слідом за Джарилгачем російські загарбники нищать природу біосферного заповідника “Асканія-Нова” ім. Ф.Е. Фальц-Фейна. Світ має бачити наслідки перебування росіян на українській землі. Після деокупації території ми обов’язково підрахуємо усі збитки, завдані Росією нашій унікальній природі, щоб притягнути агресора до відповідальності”, – наголосили у відомстві.
- Найцінніша степова ділянка в Джарилгацькому національному природному парку палає вже 5 днів.
- Керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що російські армійці продовжують використовувати заповідну зону острова Джарилгач як полігон, що несе за собою “непоправну шкоду екосистемі”. Сили оборони фіксують ці факти, які потім Україна зможе використовувати в міжнародному суді.
У Польщі до Українського легіону станом на сьогодні вже подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.
На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.
Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.