Верховна Рада спростила процедуру перетину кордону для вантажних поїздів між Україною та Молдовою
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Сьогодні, 24 серпня, Верховна Рада України ратифікувала внесення змін до угоди між урядом України та урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту.
Ухвалені зміни дозволять здійснювати транзитні перевезення на дільниці Етулія (Молдова) – Рені (Україна) – Джурджулешти (Молдова), без тридобової зупинки у Рені. Це стосуватиметься рухомого складу всіх форм власності та вантажів, які прямують зі станцій Республіки Молдова та України або транзитом через їх території в напрямку молдовського Джурджулешти та румунського Галац-Ларга.
За словами очільника Мінінфраструктури Олександра Кубракова, ці зміни дають можливість значно прискорити та збільшити залізничні вантажоперевезення між Україною та Молдовою, а також суттєво підвищити експортний потенціал портів Дунайського кластеру.
Ухвалені зміни також сприятимуть збільшенню пропускної спроможності пунктів пропуску Фрікацей–Етулія та Рені–Джурджулешти.
Довідково. Наприкінці липня філія “Центр транспортної логістики” “Укрзалізниці” та Молдовський залізничний оператор Calea Ferată din Moldova (CFM) уклали договір, завдяки якому “Укрзалізниця” зможе надавати послуги з організації перевезень вантажів транзитом територією Молдови в усіх напрямках.
- Під час зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка та міністра енергетики Республіки Молдова Віктора Парлікова у Києві йшлося про те, що Україна і Молдова прискорять інтеграцію з європейським ринком електроенергії.
- Прем’єр-міністри України та Молдови, під час зустрічі у Києві, домовились розвивати спільний контроль на державному кордоні.
- У межах робочого візиту до Греції та участі в саміті Україна – Балкани Володимир Зеленський провів переговори із президенткою Республіки Молдова Маєю Санду.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.