В Україні впроваджують нові норми та правила радіаційної безпеки за стандартами ЄС

Джерело: Міністерство економіки України
Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 8223, який впроваджує нові стандарти захисту людини від впливу іонізуючого випромінювання, відповідно до стандартів Європейського Союзу.
Заступник очільника Мінекономіки Олексій Соболев пояснив, що, згідно з угодою про асоціацію, Україна співпрацює з Європейським Союзом у сфері ядерної безпеки. Відтак, ухвалений євроінтеграційний закон стане ще одним кроком до приведення українського законодавства до європейського.
Він запроваджує європейські стандарти захисту людей від впливу іонізуючого випромінювання відповідно до міжнародних норм безпеки. Так, нова система підвищить рівень радіаційного захисту персоналу та населення у всіх ситуаціях.
Зміни, внесені до закону України “Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання”, стосуються:
- уточнення та конкретизації повноважень Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, Національної комісії з радіаційного захисту населення України;
- запровадження трьох ситуацій опромінення (планової, чинної та аварійної);
- встановлення основних дозових лімітів ефективної та еквівалентної дози для персоналу та населення;
- запровадження граничних доз в ситуації планового опромінення для персоналу та населення, референтних рівнів для ситуацій існуючого та аварійного опромінення;
- запровадження референтних рівнів середньої річної концентрації активності радону в повітрі приміщень для постійного перебування людей, на робочих місцях;
- визначення основних заходів щодо обґрунтування та оптимізації заходів захисту та безпеки при медичному опроміненні тощо.
Крім того, ухвалення закону дозволить втілити рекомендації Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції щодо скасування регуляторних інструментів, які стосуються використання радіонуклідних джерел та джерел іонізуючого випромінювання, якими опікується Міністерство охорони здоров’я.
- Виконувач обов’язків голови Держатомрегулювання – головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков та голова Комісії ядерного регулювання Сполучених Штатів Америки (US NRS) Крістофер Т. Хенсон підписали домовленість про обмін технічною інформацією та співробітництво у сфері ядерної безпеки.
- На чотирьох українських атомних електростанціях відбулися ротації місій Міжнародного агентства з атомної енергії.
Федеральний апеляційний суд США у Вашингтоні відхилив угоду про визнання вини Халіда Шейха Мохаммеда — головного обвинуваченого в організації терактів 11 вересня 2001 року.
Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.
Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.