«Знак на щиті»: у музеї історії України відкрили виставку про історію Тризуба як державного символа

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

У виставковому центрі Музею історії України у Другій світовій війні з нагоди завершення реалізації проєкту “Тризуб Батьківщини” відбулось відкриття експозиції “Знак на щиті”.

Зображення: Мінкульт

Експозиція розповідає про спадкоємність українських державницьких традицій, уособлених у Тризубі, через унікальні артефакти – давньоукраїнські срібники, знаки княжої влади Святослава Хороброго, Володимира Великого та Ярослава Мудрого.

Зображення: Мінкульт

Директор Музею війни Юрій Савчук зазначив, що виставка “Знак на щиті” нерозривно пов’язана з проєктом “Тризуб Батьківщини”. За його словами, проєкт є важливим на шляху розвитку нашої країни, її руху до демократії та  цивілізованого кола європейських народів.

“Це знаковий у новітній історії України проєкт. Заміна радянського символа на український герб є одним з важливих елементів боротьби за незалежність. Адже поряд з боротьбою на фронті триває духовний опір. Нарешті, після 32 років незалежності, наш державний символ зайняв належне місце”, – зазначив тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення. Більш як 50% від загальної кількості боїв відбулися на Покровському та Курахівському напрямках.