Кремль змушує найманців ПВК «Вагнер» підписати присягу на вірність РФ

Джерело: Reuters

Президент РФ Володимир Путін наказав найманцям ПВК “Вагнер” підписати присягу на вірність РФ після смертельної авіакатастрофи, в якій, ймовірно, загинув засновник групи Євген Пригожин.

Російський глава підписав указ про введення змін після того, як Кремль заявив, що припущення Заходу про те, що Пригожина вбили за його наказом, є “абсолютною брехнею”. У Кремлі відмовилися остаточно підтвердити його смерть, посилаючись на необхідність дочекатися результатів експертизи.

Російська авіаційна служба заявила, що Пригожин був на борту приватного літака, який розбився ввечері 23 серпня, рівно через два місяці після того, як він очолив короткочасний заколот проти Кремля.

Путін висловив “співчуття сім’ям загиблих в катастрофі” 24 серпня і висловився про Пригожина в минулому часі.

Запровадження Путіним обов’язкової присяги для найманців “Вагнер” та інших приватних військових підрядників було чітким кроком, спрямованим на більш жорсткий державний контроль над такими групами.

Указ, опублікований на сайті Кремля, зобов’язує всіх, хто виконує роботу від імені російських військових або підтримує війну РФ проти України, принести офіційну присягу на вірність Росії.

Формулювання присяги містить рядок, в якому ті, хто її приймає, обіцяють “неухильно виконувати накази командирів”.

Західні політики припускають, що Путін наказав убити Пригожина, щоб покарати його за заколот проти керівництва армії РФ, який також став найбільшим викликом правлінню самого Путіна з моменту його приходу до влади в 1999 році.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.