За рік сума збитків довкіллю, завданих вторгненням росіян, зросла до 2 трильйонів – міністр

Джерело: Руслан Стрілець/Facebook

27 серпня міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що за рік сума збитків завданих вторгненням росіян довкіллю зросла у п’ять разів.

Так, у травні 2022 року після вигнання окупантів з Київщини міністерством були озвучені перші цифри після повномасштабного вторгнення – 13,2 млрд грн.

У серпні 2022 року сума збитків становила 385 млрд грн. Вже у грудні того ж року після деокупація Харківщини, звільнення Херсону майже 1,5 трлн грн збитків довкіллю.

Тоді як у серпні 2023 року відомство отримало актуалізовані дані у розмірі 2 трлн гривень. Одначе, поки що продовжується робота з обрахунку збитків за кейсом Каховської ГЕС.

Сума росте щодня. Це далеко не остаточні цифри. Повну картину отримаємо після деокупації всієї України, — зауважив міністр.

Джерело: Руслан Стрілець/Facebook

27 серпня – День екологічного боргу України. Стрілець пояснив, щороку Global Footprint Network визначає за допомогою спеціальної формули той день, коли певна держава використала річний об’єм поновлюваних природних ресурсів.

Методологія показує, коли кожна окрема держава починає жити “в кредит”.

Все, що ми беремо у природи від сьогоднішнього дня, буде коштом майбутніх поколінь. Для всієї планети цей день настав ще 2 серпня. Дата Дня екологічного боргу показує те, як ми жили у 2019 році – до повномасштабного вторгнення. У 2026-2027 роках у дослідженнях Глобальної мережі екологічного сліду побачимо, як війна вплинула на “кредитну історію” у сфері використання природних ресурсів, — мовиться у дописі глави відомства.

Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.

У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк. 

6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.

У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.