В Австралії в мозку жінки вперше в історії знайшли живого хробака
Джерело: Sky news
64-річній британці, яка жила в Австралії та переживала забудькуватість і депресію, видалили з мозку паразитичну аскариду довжиною 8 см.
Вона була госпіталізована в січні 2021 року після трьох тижнів болю в животі та діареї, а потім сухого кашлю та нічної пітливості. До 2022 року її симптоми розвинулися до забудькуватості та депресії, що спонукало медичних працівників направити її до іншої лікарні та перевірити мозок.
МРТ-сканування її мозку показало, що рухливий гельмінт – паразитична аскарида – живе в ураженні правої лобової частки її мозку.
Хірургічне втручання стало єдиним виходом і лікарі успішно видалили аскариду, яка мала 8 см у довжину та 1 мм у діаметрі.
Цей випадок, ідентифікований як личинка третьої стадії нематод Ophidascaris robertsi, є безпрецедентним в історії медицини та був задокументований у журналі Emerging Infectious Diseases.
Дослідження хробака показало його приналежність до родини паразитів, як правило, виключно для змій. Це був перший задокументований випадок зараження людини таким паразитом.
Медики підозрюють, що жінка випадково проковтнула яйця черв’яка, з’ївши їстівну траву, яка була забруднена зміїними фекаліями, однак справжню причину не можна підтвердити.
Медики вважають, що після того, як яйця вилупилися в її тілі, личинки вирушили в її мозок. На це могли вплинути ліки, які вона приймала.
“Ми припустили, що вона ненавмисно спожила яйця або безпосередньо з рослинності, або забруднивши руки чи кухонне обладнання”, — сказали медики.
Подальші медичні процедури показали відсутність будь-яких додаткових черв’яків у її тілі.
Медичні експерти наголосили на важливості постійного моніторингу, оскільки дослідження на щурах показали, що яйця хробака можуть зберігатися в організмі понад чотири роки.
- Невелика група черв’яків, знайдених на глибині 40 метрів в Сибіру, жила в епоху пізнього плейстоцену, була розморожена та відроджена.
- Зміни клімату можуть спричинити зменшення мозку людей – результати дослідження.
NASA евакуювала з Пасадену, Лос-Анджелес, лабораторію реактивного руху (JPL), частиною якої є центр управління польотами космічного агентства Deep Space Network. Причиною стали смертоносні пожежі в Лос-Анджелесі.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Ізраїльський уряд і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню в Газі, яка також передбачає поетапне звільнення заручників і палестинських ув’язнених.
15 січня Міністерство фінансів США розширило санкції проти компаній та установ, які підтримують військові дії Росії в Україні.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.