У США неонацисти провели демонстрацію, розмахуючи прапорами зі свастикою

Джерело: The Jerusalem Post
У неділю, 27 серпня, вдень жителі у Мейконі (штат Джорджія, США) побачили листівки з повідомленнями, сповненими ненависті, від неонацистської Ліги захисту гоїв (GDL). Відомо, що Центральна Джорджія не вперше стикається з такою пропагандою.
Раніше в червні члени GDL ініціювали агресивну демонстрацію біля храму Бет-Ізраїль у центрі Мейкона. Глядачі розповідали про випадки, коли протестувальники, озброєні мегафонами, вигукували нецензурні слова та поширювали упереджені повідомлення.

Фото: The Jerusalem Post
Місцева поліція негайно втрутилася, заарештувавши одного протестувальника за звинуваченням у хуліганстві та порушенні громадського порядку. Однак буквально через день неонацисти, розмахуючи прапорами зі свастикою, провели демонстрацію біля синагоги Хабад в окрузі Кобб, штат Джорджія.
У відповідь на це, через тиждень відбулася служба єдності, на якій були присутні сенатор США Джон Оссофф, рабин Елізабет Бахар з храму Бет-Ізраїль, почесний рабин Ларрі Шлезінгер і ключові особи з громади округу Мейкон.
Під час богослужіння сенатор Оссофф наголосив на жахливій спадщині свастики, підкресливши:
“Це більше, ніж символ ненависті; вона символізує бійню, рабство, медичні експерименти, винищення та геноцид”.
GDL, яку Юридичний центр Південної бідності визнав групою ненависті, спеціалізується на поширенні антисемітських переконань і підтримці теорій змови. Їхня діяльність варіюється від розповсюдження провокаційних листівок до організації публічних демонстрацій.
- Фінське державне керівництво розглядає можливість на законодавчому рівні заборонити використання радянських та нацистських символів через їхнє “сприяння дискримінації та розпалюванню ненависті”.
- Twitter, який тепер називається X, відновив доступ до облікового запису американського репера Каньє Веста. Його заблокували вісім місяців тому через публікацію зображання свастики в поєднанні із зіркою Давида.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.