«В Україні напади на школи не припиняються», — ЮНІСЕФ

Джерело: Reuters

У вівторок, 29 серпня, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) заявив, що постійні російські атаки на школи в Україні призводять до того, що лише близько третини дітей шкільного віку повністю відвідують заняття, і багато хто відстає від шкільної програми.

Також зазначають, що у семи країнах, куди сім’ї втекли від війни, більш ніж половина дітей не навчаються в національних закладах освіти, зокрема через мовні бар’єри та перевантажені навчальні заклади.

Після повномасштабного вторгнення багато шкіл постраждали від прямих ударів, а інші закрили з метою безпеки.

“В Україні напади на школи не припиняються, залишаючи дітей глибоко засмученими та позбавленими безпечних місць для навчання”, – йдеться в повідомленні ЮНІСЕФ.

Раніше перебої з навчанням були внаслідок пандемії COVID-19, а потім – через війну, тому деякі українські діти вже четвертий рік поспіль не можуть повернутися до своїх класів, – повідомили в ЮНІСЕФ.

“Це не тільки призвело до того, що українські діти намагаються досягти успіху в навчанні, але вони також намагаються зберегти те, чого вони навчилися, коли їхні школи повноцінно функціонували”, – сказала Реджина Де Домініцис, регіональний директор ЮНІСЕФ в Європі та Центральній Азії.

Близько половини вчителів України повідомили про погіршення здібностей учнів до мови, читання та математики.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.