«В Україні напади на школи не припиняються», — ЮНІСЕФ

Джерело: Reuters

У вівторок, 29 серпня, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) заявив, що постійні російські атаки на школи в Україні призводять до того, що лише близько третини дітей шкільного віку повністю відвідують заняття, і багато хто відстає від шкільної програми.

Також зазначають, що у семи країнах, куди сім’ї втекли від війни, більш ніж половина дітей не навчаються в національних закладах освіти, зокрема через мовні бар’єри та перевантажені навчальні заклади.

Після повномасштабного вторгнення багато шкіл постраждали від прямих ударів, а інші закрили з метою безпеки.

“В Україні напади на школи не припиняються, залишаючи дітей глибоко засмученими та позбавленими безпечних місць для навчання”, – йдеться в повідомленні ЮНІСЕФ.

Раніше перебої з навчанням були внаслідок пандемії COVID-19, а потім – через війну, тому деякі українські діти вже четвертий рік поспіль не можуть повернутися до своїх класів, – повідомили в ЮНІСЕФ.

“Це не тільки призвело до того, що українські діти намагаються досягти успіху в навчанні, але вони також намагаються зберегти те, чого вони навчилися, коли їхні школи повноцінно функціонували”, – сказала Реджина Де Домініцис, регіональний директор ЮНІСЕФ в Європі та Центральній Азії.

Близько половини вчителів України повідомили про погіршення здібностей учнів до мови, читання та математики.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.