Атаки дронів на Москву покликані показати, що Україні є чим відповісти на ракетний терор РФ – NYT

Джерело: New York Times

Атаки безпілотників на Москву, що почастішали останнім часом, мають на меті продемонструвати українському суспільству, що Україна здатна відповісти на російський ракетний терор.

“Останніми тижнями Україна все частіше вдається до атак дронами Росії. За словами офіційних осіб США, ця стратегія, покликана показати українській громадськості, що Київ все ще спроможний завдати удару у відповідь, особливо, беручи до уваги повільний контрнаступ ЗСУ проти російської оборони”, – йдеться в матеріалі.

Як розповіли у виданні, однією з найуспішніших атак у цьому контексті можна вважати удар по надзвуковому бомбардувальнику на одному з військових аеродромів глибоко на російській території.

Проте офіційні особи США вважають, що успішне знищення бомбардувальника все ж не можна вважати значною шкодою для загальної військової потужності Росії.

За словами українських офіційних осіб, вони очікують, що посилення атак може змусити Москву переглянути тактику своїх набагато масштабніших та більш руйнівних ракетних та дронових ударів по українських містах.

Натомість, на думку деяких експертів, отриманий ефект має прямо протилежний характер. До прикладу, науковиця з Міжнародного фонду Карнегі за мир Тетяна Станова зазначає, що атаки на Москву посилили підтримку війни серед частини росіян, хоча, ймовірно, вони також допомогли підірвати віру в уряд, зокрема в елітних колах.

“Українці роблять те, що можуть у теперішніх обставинах. Я не думаю, що вони намагаються досягти стратегічного ефекту”, – прокоментувала Станова.

Незважаючи на обмежений ефект атак, офіційні особи США, які говорили на умовах анонімності, заявили, що очікують продовження дронових ударів по Росії, які “посилають сильний сигнал: Київ не просто захищає власну територію, а й має певну здатність перенести боротьбу до Росії”.

Водночас, як зауважили українські офіційні особи, удари дронів становлять невеликий ризик ескалації, тому що Росія не здатна далі посилювати свою боротьбу, враховуючи, що вона вже випустила по Україні стільки ракет і безпілотників, скільки могла.

Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.

4 листопада міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час восьмого з початку повномасштабної війни візиту до України пообіцяла додаткові 200 млн євро допомоги на майбутній зимовий період.

У Києві провели акцію на підтримку військовополонених “Не мовчи! Полон вбиває” у 87-му роковину розстрілу української інтелігенції в урочищі Сандармох, у Карелії.

4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни. 

У 2025 році студенти третього курсу українських університетів розпочнуть базовий військовий вишкіл, повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький. Нововведення не пов’язане з мобілізацією, а покликане дати молоді знання з поводження зі зброєю та основ оборони.