Окупаційну «владу» вивозять з Токмака, – Федоров
Джерело: Іван Федоров в Telegram
Мер Мелітополя Іван Федоров повідомив, що з Токмака Запорізької області місцеву окупаційну “владу” вивозять в інше місто, оскільки до міста наближається українська армія.
“Майже щоденна бавовна і звільнення населених пунктів на Мелітопольському напрямку перетворюють поки що окупований Токмак з прифронтового міста на цілком фронтове”, – зазначив Федоров.
Він додав, що “перші щури біжать з “російського корабля”, що тоне”.
Куди саме вивозять окупантів та колаборантів, поки що невідомо.
- ЗМІ, посилаючись на офіційних представників США, повідомляють, що ЗСУ, найімовірніше, досягли успіхів у наступі на місто Токмак у Запорізькій області. Токмак є важливим містом, яке відділяє ЗСУ від Мелітополя.
- Фахівці ISW зауважили, що війська РФ докладали значних зусиль, ресурсів та особового складу, аби утримати населені пункти Урожайне (Донецька область) та Роботине (Запорізька область). Успіхи ЗСУ у цих населених пунктах свідчать про деградацію російської оборони.
- Експерти вважають, що Україна здатна перемогти у контрнаступі й без винищувачів F-16.
- Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний оприлюднив відео, де на одному з найгарячіших напрямків фронту українські захисники за допомогою FPV-дрона знищують російську гаубицю.
23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.
Російські окупанти атакували Куп’янський район, застосувавши FPV-дрон. Внаслідок удару загинула жінка.
Рада оборони Харківщини ухвалила рішення про примусову евакуацію родин із дітьми з 4 населених пунктів Великобурлуцької та з 12 сіл Кіндрашівської громад у Куп’янському районі.
На Донеччині, у тимчасово окупованій Новогродівці окупанти обстріляли пам’ятник Тарасу Шевченку, який місто Калуш передало як подарунок місту-побратиму.