Україна та Норвегія домовились про «транспортний безвіз»

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України за результатами Змішаної комісії підписало протокол із Міністерством транспорту Королівства Норвегії про “транспортний безвіз” – можливість виконувати вантажні перевезення без дозволів.

Він розповсюджуватиметься на вантажівки стандарту Євро-5 та вище.

Спрощений режим починає діяти з 1 вересня та стосуватиметься як двосторонніх, так і транзитних перевезень.

Щоб скористатись “безвізом”, у перевізника має бути сертифікат, що підтверджує клас екологічності вантажівки.

Водночас для транспортних засобів нижчого класу екологічності також залишається можливість виконувати перевезення. Під час засідання українсько-норвезької Змішаної комісії вдалося домовитись про дозволи на наступний рік.

Українські перевізники зможуть отримати 250 універсальних дозволів та 50 – з/до третіх країн.

“Продовжуємо створювати сприятливі умови для наших перевізників. Розширюємо список країн, з якими фактично діє “транспортний безвіз” – наразі 35 держав. Раніше українські перевізники вантажів незалежно від класу екологічності транспортних засобів, могли їздити до Норвегії лише за наявності дозволу. Тепер же для вантажівок стандарту Євро-5 та вище запроваджується бездозвільний проїзд. Лібералізація вантажних перевезень діятиме щонайменше до 30 червня 2024 року”, – зазначив заступник очільника Мінінфраструктури Сергій Деркач.

У відомстві нагадали, що у червні цього року Україна домовилась про “транспортний безвіз” з Північною Македонією. Також вдалось погодити квоту дозволів на міжнародні вантажні перевезення на 2024 рік з Азербайджаном.

Довідково. Між Європейським Союзом та Україною діє угода про лібералізацію автомобільних перевезень, яка передбачає виконання двосторонніх та транзитних перевезень без дозволів. Йдеться про можливість виконувати бездозвільні перевезення до 27 країн ЄС.

США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали на боці Росії.

За даними ЗМІ, в кінці тижня українські посадовці відвідають США для обговорення угоди про рідкісноземельні метали.

7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України наземний роботизований комплекс D-21-12R українського виробництва.