Швейцарія оголосила про боротьбу з відмиванням грошей: росіяни втратять змогу обходити західні санкції

Джерело: Financial Times

Швейцарія запропонувала радикальні заходи для боротьби з відмиванням грошей, намагаючись позбутися репутації країни як притулку для нечесно здобутих доходів. І попри те, що план уряду спрямований на боротьбу з відмиванням грошей загалом, громадяни РФ, зокрема ті, хто намагається обходити санкції, займають важливе місце при обговоренні посилення фінансового режиму.

Основні положення запропонованого законопроєкту:

  • усі зареєстровані компанії, трасти та інші юрособи мають розкрити своїх бенефіціарних власників;
  • вимоги стосовно боротьби з відмиванням грошей вимагатимуться і від юристів, консультантів, бухгалтерів та інших провайдерів послуг. Вони повинні перевіряти клієнтів, зберігати інформацію про результати перевірок, повідомляти владу про підозрілі випадки;
  • вводяться заходи, покликані запобігти обходу санкційних обмежень;
  • поріг для оплати готівкою угод з дорогоцінними металами знижений зі $114 000 до $17 100.

Швейцарія опинилася під особливим міжнародним тиском з метою посилення фінансового контролю в результаті повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Попри те, що багата альпійська країна підтримувала ЄС у введенні санкцій проти РФ, критики звинувачували Берн у неадекватному контролі за дотриманням обмежень.

Швейцарія залишається єдиною країною в Європі, яка не має реєстру бенефіціарних власників. Критики стверджують, що це дозволяє олігархам та злочинцям з усього світу ховати гроші, користуючись послугами юристів та консультантів.

Влада країни пропонує зробити реєстр закритим, однак, надати доступ регуляторам, уряду, а також акредитованим банкам та юристам, які проводять перевірку клієнтів. Вести реєстр буде федеральна поліція. Критики вже попереджають, що остаточні заходи можуть бути значно пом’якшені.

Згідно з політичною системою Швейцарії, яка базується на консенсусі, необхідний період консультацій з політичними партіями, кантональними урядами та громадськими групами, включаючи впливове банківське та адвокатське лобі. Це відбудеться протягом наступних трьох місяців.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.