Словаччина долучиться до будівництва водогону у Дніпропетровській області

Джерело: Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України 

Уряд Словаччини надав Україні 200 тисяч євро на будівництво водогону у Дніпропетровській області. Відповідну угоду про благодійну допомогу країна підписала із Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України.

Кошти скерують на експериментальний проєкт будівництва магістрального водогону. Його реалізують відповідно до постанови Кабміну №566 від 6 червня 2023 року.

“Проєкт спрямовано на мінімізацію наслідків знищення Каховської ГЕС військами РФ, і це вперше в історії України, коли будуємо масштабний проєкт за такий короткий час. Загальну вартість проєкту зараз оцінюємо орієнтовно у 13,5 млрд грн і вперше отримали грошову допомогу від іноземних партнерів”, – наголосили у відомстві.

Першу нитку водогону вже запущено на ділянці Інгулець – Південне водосховище. Вона змогла забезпечити 25% потреб у питній воді для Кривого Рогу.

У листопаді цього року мають намір завершити будівництво 145 кілометрового водогону.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.