У межах «Армії дронів» на фронт вперше передали бойові турелі та роботизовані платформи

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України
У межах проєкту “Армія дронів” на фронт вперше поставили роботизовані технології українського виробництва – бойові турелі “Шабля” та наземні платформи “Рись”.
Також на фронт передали 900 FPV-дронів, понад сотню “Мавіків” та “Матрісів”.
“Передали на фронт 25 автоматичних бойових турелей з дистанційним керуванням “Шабля” та 5 наземних платформ “Рись”. Разом із безпілотниками інновації українського виробництва підсилять бійців у контрнаступі та найголовніше – збережуть життя наших захисників та захисниць”, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Відтак, інноваційні розробки допоможуть дистанційно уражати більше ворожих позицій і зберігати життя захисників та захиниць. Одні з таких українських розробок — бойові турелі “Шабля” та платформи “Рись”.

Зображення: Міністерство цифрової трансформації України
“Шабля” – це платформа, на яку можна встановити кулемети, гранатомети чи іншу зброю і дистанційно уражати ворога на відстані до 2 км. Турель оснащена відеокамерою та тепловізором, що дозволяє керувати нею з укриття чи іншого безпечнішого місця. Тож військові можуть знищувати противника, а ворог не дізнається про позиції українських захисників. Зокрема, за допомогою комплексу “Шабля” можна збивати ворожі БпЛА, що летять на невеликій висоті.
Роботизована платформа “Рись” безпечно доставляє турелі чи інше обладнання до місця призначення. Військовий керує за допомогою пульта управління і перевозить установки на віддалені бойові місії. Завдяки цьому військовим не потрібно особисто перевозити установки, ризикуючи життям.

Зображення: Міністерство цифрової трансформації України
- Для ЗСУ на фронт відправлять 1,7 тисячі БпЛА, придбаних у межах державної програми “Армія дронів”. Серед них – ударні та розвідувальні коптери, і ті, які мають штучний інтелект, щоб ефективно розпізнавати і знищувати ворожі цілі.
- Лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко та його дружина Марина під час поїздки на східний фронт передали окремій бригаді спецпризначення “Азов” Національної гвардії України три тентованих вантажівки DAF, а також пересувну авторемонтну майстерню, електротехніку і спорядження.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.