Міноборони прийняло на озброєння низку зразків іноземної зброї
Джерело: Міністерство оборони України
Наказом міністра оборони України Олексія Резнікова від 28 серпня на озброєння Збройних сил України прийнято чергові зразки іноземного озброєння.
Мовиться про артилерійські системи і міномети іноземного виробництва, зокрема про:
- 152 мм самохідну гармату-гаубицю VZ.77 “DANA”;
- 155 мм самохідну гармату “Zuzana-2”;
- 155 мм саморухому гаубицю TRF1;
- 105 мм гаубицю M101;
- 120 мм міномет M/41D;
- 82 мм міномет EM-82;
- 82 мм міномет Warrior 82.
Всього з 24 лютого 2022 року прийнято на озброєння і допущено до експлуатації у ЗСУ 246 зразків озброєння та військової техніки. Це у сотні разів більше, ніж у будь-який рік з моменту незалежності України.
В їх числі також допущено до експлуатації і 82 зразки безпілотних авіаційних комплексів.
“Це надзвичайний прорив в системі забезпечення ЗСУ. Таку практику вже апробовано, і ми її використовуємо для швидкого і ритмічного прийняття наданого Україні іноземного ОВТ на озброєння Збройних сил України”, – зазначив очільник Міноборони.
А також додав, що процедура – достатньо проста, де ключовим чинником є наявність коду НАТО для того чи іншого озброєння, що надходить в межах міжнародної технічної допомоги.
Оскільки переважну більшість наданого озброєння та військової техніки (ОВТ) уже кодифіковано в Альянсі, то в Україні воно береться на озброєння наказами Міністерства оборони України.
“Використовуючи цей механізм, ми швидко, без зволікань, уникаючи бюрократичної тяганини, проходимо етапи циркуляції паперів і приймаємо ОВТ на озброєння. Така практика повною мірою задовольняє потреби ЗСУ і відповідає підходам наших партнерів”, – пояснив міністр оборони України Олексій Резніков.
- Міністр оборони Олексій Резніков та генеральний директор компанії BAE Systems Чарльз Вудберн підписали Рамкову угоду про співпрацю щодо ремонту, запасних частин та виробництва нових легких гармат L119.
- У середу, 30 серпня, Німеччина оприлюднила розширений список обладнання та озброєнь, які вона передасть Україні.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.