Папа Римський визнав «помилковість» своїх коментарів щодо Росії

Джерело: Reuters

4 вересня Папа Римський Франциск визнав, що його нещодавні коментарі стосовно Росії у контексті похвали імперіалізму, були неправильно сформульовані. Він зауважив, що його намір полягав у тому, щоб нагадати молодим росіянам про “культурну спадщину”, а не політичну.

Я не мав на увазі імперіалізм, коли сказав це, — пояснив Франциск свої коментарі минулого місяця.

У незапланованому зверненні до молодих російських католиків під час відеоконференції 25 серпня Франциск говорив про минулих царів Петра I та Катерину II, які обидва розширили російську територію, і сказав своїм слухачам, що вони є спадкоємцями “великої російської імперії”.

Ці коментарі викликали обурення зокрема в Україні, оскільки президент Росії Володимир Путін посилався на спадщину двох російських монархів, виправдовуючи своє повномасштабне вторгнення та анексію частини української території.

Натомість коментарі понтифіка радо зустрів Кремль, який похвалив Папу за “знання російської історії”.

Можливо, це був не найкращий спосіб висловлення, але, говорячи про велику Росію, я думав не стільки географічно, скільки культурно, — сказав Франциск. — Це був неочікуваний коментар, який спав на думку, тому що я вивчав це (історію Росії) у школі, — зауважив він, пояснюючи, чому згадав Петра і Катерину.

Розмовляючи з журналістами на борту літака, який повертався з Монголії, Франциск також зазначив, що хоче запевнити Китай, з яким у Ватикану складні відносини, що Католицька Церква не має прихованих мотивів.

Нагадаємо, 25 серпня під час телемосту з учасниками всеросійського дня католицької молоді в Санкт-Петербурзі Папа Римський Франциск висловив захоплення “великою Росією”, закликаючи російську молодь не зрікатися своєї спадщини. Його висловлювання викликали осуд з боку МЗС.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив, що такими імперськими висловами РФ виправдовує свої воєнні злочини в Україні.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…