Іранського важкоатлета довічно відсторонили від спорту після фото з ізраїльським спортсменом
Джерело: Forbes
Іранського важкоатлета Мостафу Раджаї довічно дискваліфіковано Федерацією важкої атлетики Ірану за розмову з ізраїльським спортсменом і фото з ним, що сталом останнім за часом випадком втручання геополітики у спорт.
Раджаї та його ізраїльського колегу Максим Свірський сфотографували та побачили за розмовою після змагань на Чемпіонаті світу з важкої атлетики серед майстрів 2 вересня 2023 року.
Федерація важкої атлетики Ірану назвала це “непростимим” проступком і довічно заборонила Раджаї відвідувати усі спортивні споруди в країні.
В Ірані діють закони, які забороняють спортсменам змагатися з ізраїльтянами, і, щоб дотримуватися цього правила, багато іранських спортсменів навмисно кидають ігри або імітують травми, щоб уникнути матчу з ізраїльськими суперниками.
Гаміда Салехінію, керівника групи, також звільнено в результаті інциденту.
Іранська федерація важкої атлетики не відповіла на запит Forbes про коментарі.
Ізраїльська федерація важкої атлетики заявила Forbes, що підтримує спорт, вільний від політики.
Це не перший конфлікт, який спалахує через політику Ірану щодо заборони змагань з Ізраїлем: у 2021 році Міжнародна федерація дзюдо заборонила Ірану займатися спортом на чотири роки через цю політику.
Раджаї та Свірський добре виступили на чемпіонаті з важкої атлетики, заробивши відповідно срібну та бронзову медалі, хоча вони змагалися в непрофесійних змаганнях “легенд” спорту.
- Парламент Ірану розглядає проєкт закону щодо суворих покарань для жінок, які відмовляються носити хіджаб або чадру. Експерти ООН назвали його “гендерним апартеїдом”. “Апартеїд” – явище, відоме як офіційна політика расової дискримінації, сегрегації та гноблення, яку впродовж 1948—1991 років використовували у ПАР.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.