Ердоган заявив, що цього місяця обговорить з Генсеком ООН зернову угоду
Джерело: Reuters
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що країна підтримує тісні контакти з ООН щодо відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”, і він обговорить це з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем на генеральній асамблеї цього місяця.
Виступаючи перед журналістами після переговорів з Володимиром Путіним, Ердоган сказав, що останню пропозицію ООН спрямовано на вирішення деяких російських вимог, і він повторив, що вважає, що рішення можна знайти найближчим часом.
Російські вимоги включають повернення їх Сільськогосподарського банку до платіжної системи SWIFT і страхування суден, залучених до зернової ініціативи.
“28 серпня Генеральний секретар ООН Гутерреш у листі, який він надіслав, запропонував посередницький механізм, який виник би в результаті транзакції SWIFT, а не безпосередньо через SWIFT, як цього хотіли росіяни. Сказали, що над питанням страхування теж ведеться робота”, – сказав Ердоган.
Ердоган візьме участь у саміті G20 в Індії 9-10 вересня, а потім відвідає Генеральну асамблею ООН у Нью-Йорку 18-26 вересня.
“Ми проведемо там зустрічі з Гутеррешем, щоб обговорити ці питання”, – сказав Ердоган.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що умови Росії щодо відновлення Чорноморської зернової угоди є “шантажем”.
- 4 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україні необхідно “пом’якшити свій підхід” для відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”, з якої Росія вийшла в липні.
- Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” – без участі України.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.