Путін просить «захистити росіян» від іноземних істориків
Джерело: росЗМІ
5 вересня російський глава Володимир Путін заявив, що у РФ необхідно створити національний центр історичної пам’яті, оскільки Захід почав використовувати історію як “зброю ідеологічної боротьби” і спотворювати її “задля політичної кон’юнктури”.
Нам необхідний адекватний інструмент захисту, здатний не лише відбивати, а й запобігати будь-яким ударам такого роду. Про необхідність цього неодноразово говорили і ветерани, і історики. <…> Неодноразово звучала і пропозиція створити національний центр історичної пам’яті. Я просив це питання опрацювати, — сказав Путін.
Він доручив “оперативно розв’язати всі організаційні та фінансові питання”, необхідні для створення такого центру, і реалізувати проєкт “без жодних зволікань”.
Крім цього, глава РФ запропонував підготувати проєкт “Великої Вітчизняної війни” (Другої світової), зокрема зібрати артефакти за головними подіями: “блокадні щоденники ленінградців, акти про капітуляцію Німеччини та Японії, а також продемонструвати накази нацистів”.
Після початку війни проти України Путін, що заявляв про “небезпеку переписування історії заради політичних інтересів”, зажадав створити новий шкільний підручник з цього предмету, зазначивши, що це є “питанням загальнонаціонального значення”.
- Ми зможемо “деокупувати” свій мозок, тільки поважаючи самих себе, своє історичне минуле та наше героїчне сьогодення – історик Ігор Кошіль.
- Віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
- Російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
- Користувачі соціальної мережі Twitter з синьою галочкою верифікації, які платять за просування свого контенту серед інших користувачів, є одними з найбільш широко поширених прикладів публікації фейків про війну Росії на території України.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.