ЄС може передати Україні до 3 млрд євро коштом заморожених резервів Росії
Джерело: Bloomberg
Посадовці Європейського Союзу зустрінуться цього тижня, щоб окреслити план блоку про запровадження оподаткування на прибуток, отриманий від понад 200 мільярдів євро заморожених активів російського центрального банку, аби допомогти відновленню України.
Згідно з проєктом документа, з яким ознайомилося видання, Європейська комісія запропонує, як законно перерахувати доходи, отримані від російських активів, до бюджету блоку. Звідти вони можуть бути видані Україні.
Заморожені резерви Банку Росії, як очікується, принесуть близько 3 млрд євро прибутку.
Більша частина активів – це кошти на рахунках та депозитах, крім того, “значну частину” становлять цінні папери, які у найближчі 2-3 роки теж стануть грошима на тлі виплати купонів та погашення. Сума заморожених активів перевищує 200 млрд євро, більша їхня частина перебуває в депозитарії Euroclear, де вони до I кварталу цього року принесли майже 750 млн євро прибутку.
Комісія зустрінеться з офіційними особами з Іспанії, Бельгії, Італії, Франції та Німеччини 7 вересня, а згодом з усіма державами-членами наступного тижня.
Згідно з документом, кроки робочої групи Єврокомісії містять:
- визначення конкретних фінансових зобов’язань та їх розмірів;
- формулювання вимог до центральних депозитаріїв щодо відділення залишків коштів;
- переказ отриманого прибутку до бюджету ЄС.
Спочатку в ЄС висловлювалася ідея передати Києву заморожені російські резерви, однак, юристи дійшли висновку, що конфіскувати їх не можна, є навіть ризики у разі інвестування з метою передачі Україні отриманого доходу.
Перспектива оподаткування та конфіскації надприбутків також викликає юридичні та фінансові запитання. Одначе, у Брюсселі зрештою зупинилися на пропозиції використати податок на прибуток за замороженими активами РФ.
- Країни G7 підтвердили, що блокуватимуть активи РФ до виплати збитків Україні.
- Європейська служба зовнішніх справ, також розробила план, який передбачає низку зобов’язань стосовно безпеки, які ЄС може взяти перед Україною.
- У Польщі закликали “нарешті” конфіскувати заморожені активи та резерви РФ.
- Загальна сума активів РФ та Білорусі, заморожених у Литві через міжнародні фінансові санкції проти цих країн, перевищила 103 мільйони євро.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.