Країни G7 підтвердили, що блокуватимуть активи РФ до виплати збитків Україні

Джерело: пресслужба Білого дому

24 серпня радник США з національної безпеки Джейк Салліван зустрівся зі своїми французькими, німецькими, італійськими та британськими колегами в четвер у Білому домі, де підтвердили свою підтримку Україні.

США, Німеччина, Франція, Італія та Велика Британія блокуватимуть активи РФ до відшкодування Україні завданих війною збитків, заявили радники з нацбезпеки п’яти країн за підсумками зустрічі.

Радники з національної безпеки акцентували, що активи Росії в юрисдикціях їхніх країн залишатимуться заблокованими, до виплати Росією компенсації Україні, і розглянули подальші шляхи притягнення Росії до відповідальності за руйнування, які вона завдала у своїй незаконній війні, — мовиться у повідомленні.

Представники країн підтвердили, що продовжать надавати підтримку Україні у захисті від російської агресії “стільки, скільки потрібно”, а також допоможуть у відновленні.

Також радники розглянули подальші шляхи притягнення Росії до відповідальності за руйнування, заподіяні в результаті війни. США, Велика Британія, Німеччина, Франція та Італія входять до G7 разом з Японією та Канадою.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.