Заволодіння понад ₴9,2 млрд: САП та НАБУ повідомили про підозру кінцевому бенефіціарному власнику «ПриватБанку»
Джерело: пресслужба САП
7 вересня Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру колишньому кінцевому бенефіціарному власнику “ПриватБанку” та ще 5 особам – експрацівникам банківської установи.
Зазначається, що всіх їх звинувачують у заволодінні понад 9,2 млрд грн коштів “ПриватБанку”.
За даними прокуратури протягом січня – березня 2015 року один із власників “ПриватБанку” для подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку розробив злочинний план заволодіння коштами фінустанови.
Зокрема встановлено, що він залучив п’ятьох працівників банку, серед яких – голова правління ПАТ КБ “ПриватБанк”; заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ “ПриватБанк”; заступник голови правління “ПриватБанку” – директор казначейства; начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства та заступник керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПАТ КБ “ПриватБанк”.
Як пояснили у прокуратурі, схема злочину полягала у штучному створенні організованою групою зобов’язання банку виплатити одній із підконтрольних компаній понад 9,2 млрд грн за нібито зворотній викуп власних облігацій за завищеною вартістю, шляхом підробки відповідних документів.
“Частина цих коштів, а саме понад 446 млн грн, була легалізована шляхом перерахування під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок кінцевого бенефіціара “ПриватБанку” через ряд фінансових операцій з підконтрольними компаніями, та в подальшому внесені ним до статутного капіталу банку з метою виконання вимог Програми фінансового оздоровлення “ПриватБанку”, – додали у відомстві.
Рештою коштів зловмисники розпорядились на свій розсуд.
“Дії усіх викритих осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ст. 191, 209, 366 КК України, в залежності від ролі кожного учасника злочинної схеми”, – запевнили в САП.
Досудове розслідування триває.
- Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо розтрати понад 8,4 млрд грн “ПриватБанку”.
Дослідження австралійських науковців підтвердило, що отрута медоносних бджіл здатна ефективно знищувати клітини раку молочних залоз менш ніж за 60 хвилин, не пошкоджуючи при цьому здорові клітини.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді, висловивши вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.
Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.
Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.