Цьогоріч майже 8 тисяч випускників зараховано до інтернатури у медичні університети України

Джерело: МОЗ України

Під час розподілу у 2023 році випускників медичних університетів, що належать до сфери управління МОЗ, на підготовку в інтернатурі зараховано 7 952 випускники.

Лідерами серед спеціальностей, на які цього року зараховано інтернів, є: 

За бюджетом: “Внутрішні хвороби”; “Загальна практика – сімейна медицина”; “Анестезіологія та інтенсивна терапія”; “Хірургія”; “Педіатрія”.

За контрактом: “Фармація”; “Стоматологія”; “Внутрішні хвороби”; “Хірургія”; “Акушерство та гінекологія”.

Загалом: “Фармація”; “Стоматологія”; “Внутрішні хвороби”; “Хірургія”; “Анестезіологія та інтенсивна терапія”.

Найбільшу кількість інтернів цьогоріч зараховано до таких університетів:

  • Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького – 370 (бюджет) та 573 (контракт);
  • Національний медичний університет імені О. О. Богомольця – 300 (бюджет) та 625 (контракт);
  • Національний університет охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика – 225 (бюджет) та 499 (контракт);
  • Запорізький державний медико-фармацевтичний університет – 211 (бюджет) та 456 (контракт);
  • Дніпровський державний медичний університет – 348 (бюджет) та 221 (контракт).

У відомстві зазначили, що цього року виконання державного замовлення становить 87%. Неповне виконання державного замовлення пов’язане з відмовою частини випускників від пропозицій комісій з розподілу в інтернатуру, а також виїздом частини випускників за кордон у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.