На факультеті розвідки та ССО Військової академії вперше навчаються дівчата

Джерело: представник керівництва Академії в інтерв’ю АрміяInform

У Військовій академії (м. Одеса) завершилася вступна кампанія 2023 року. Про її підсумки розповів представник керівництва Академії, зауваживши, що цьогоріч вперше за часів існування вишу на факультет розвідки й ССО були прийняті абітурієнти-дівчата.

Він зазначив, що особливо у такий тривожний час навчання майбутніх представників лав офіцерського корпусу набуває особливого значення. Саме тому цього року продовжили прийом абітурієнтів, які зробили свідомий вибір і для себе ухвалили відповідальне рішення — стати професійними військовими.

Вступна кампанія тривала з 20-го по 29 липня. Усі, хто успішно склав вступні іспити й пройшов відповідний медичний, психологічний відбір, долучилися до навчального процесу за визначеними планами.

Набір здійснювався на чотири факультети, а саме: на факультети підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ та морської піхоти; підготовки спеціалістів військової розвідки та Сил спеціальних операцій; підготовки спеціалістів тилового забезпечення та підготовки спеціалістів ракетно-артилерійського озброєння.

Окрім цього, цьогорічний набір до військового вишу в Одесі був особливим, адже перевершив і 2021 і 2022 роки, до того ж вперше, за часів існування вишу на факультет розвідки і ССО були прийняті абітурієнти-дівчата.

Якщо порівняти з минулими роками, цьогорічна вступна кампанія була особливою. І передусім це полягає в тому, що цьогоріч державне замовлення на вступ до вишу було збільшено майже вдвічі. Тож за кількістю абітурієнтів, які вступили до 1-го курсу навчання, цей набір перевершив і 2021 і 2022 роки, — пояснив представник Академії.

Насамперед це красномовно свідчить про те, що до справи захисту Батьківщини від росіян залучаються різні верстви українського суспільства. У майбутньому вони бажають бути не просто офіцерами українського війська, а саме командирами бойових підрозділів та робити особистий внесок у благородну справу знищення окупантів.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.