В Україні у військових вишах розпочато експеримент щодо переходу на організаційно-штатні структури НАТО – Міноборони
Джерело: Міністерство оборони України.
Вищі військові навчальні заклади України експериментують з переходом на організаційно-штатні структури НАТО.
За словами першого заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, протягом останнього року у сфері наближення військової освіти до стандартів НАТО досягнуто значних успіхів.
Серед досягнень за рік:
- Впроваджено нові освітні програми, адаптовані до потреб інтеграції в НАТО;
- Освітній процес враховує досвід бойових дій;
- Налагоджено співпрацю з державами-партнерами в питаннях підготовки науково-педагогічних працівників, інструкторів;
- Ведеться активна взаємодія з іншими центральними органами виконавчої влади (ЦОВВ) щодо реформування процесу підготовки офіцерів запасу.
“В окремих вищих військових навчальних закладах розпочато експерименти щодо переходу на організаційно-штатні структури, які взаємосумісні з аналогічними структурами військових навчальних закладів держав-членів НАТО”, – зазначив Олександр Павлюк.
За його словами, уже з 1 вересня освітній процес у всіх вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти розпочнеться відповідно до нових вимог.
- У Силах безпеки та оборони України запроваджено 287 стандартів НАТО, що перевищує показники деяких держав-членів Альянсу.
- Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що фахівці НАТО проаналізують закупівлі Міноборони та запропонують модернізовану систему у межах програми Procurement Review.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.
Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.