В Україні у військових вишах розпочато експеримент щодо переходу на організаційно-штатні структури НАТО – Міноборони

Джерело: Міністерство оборони України.

Вищі військові навчальні заклади України експериментують з переходом на організаційно-штатні структури НАТО.

За словами першого заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, протягом останнього року у сфері наближення військової освіти до стандартів НАТО досягнуто значних успіхів.

Серед досягнень за рік:

  • Впроваджено нові освітні програми, адаптовані до потреб інтеграції в НАТО;
  • Освітній процес враховує досвід бойових дій;
  • Налагоджено співпрацю з державами-партнерами в питаннях підготовки науково-педагогічних працівників, інструкторів;
  • Ведеться активна взаємодія з іншими центральними органами виконавчої влади (ЦОВВ) щодо реформування процесу підготовки офіцерів запасу.

“В окремих вищих військових навчальних закладах розпочато експерименти щодо переходу на організаційно-штатні структури, які взаємосумісні з аналогічними структурами військових навчальних закладів держав-членів НАТО”, – зазначив Олександр Павлюк.

За його словами, уже з 1 вересня освітній процес у всіх вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти розпочнеться відповідно до нових вимог.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.