Імовірно, найближчим часом США нададуть Україні далекобійні ракети ATACMS – ABC News
Джерело: ABC News
ЗМІ, посилаючись на інформацію від офіційних осіб США повідомили, що вже незабаром Сполучені Штати можуть передати Україні тактичні ракети великої дальності ATACMS для боротьби з російським агресором.
“Вони йдуть”, – сказав про ракети американський посадовець, який має доступ до інформації щодо безпекової допомоги.
Водночас він наголосив, що, як це зазвичай буває, такі плани можуть бути змінені до офіційного повідомлення.
Інший посадовець заявив, що ракети “на столі” і, ймовірно, будуть надані вже у наступному пакеті допомоги, водночас додавши, що остаточне рішення ще не ухвалено. Він додав, що можуть пройти місяці, поки ракети будуть доставлені в Україну.
Адміністрація президента США Джо Байдена досі відхиляла запити України щодо ATACMS, навіть після того, як Велика Британія та Франція передали Києву аналогічні ракети Storm Shadow.
У липні 2022 року радник з Нацбезпеки США Джей Салліван, говорячи про ATACMS наголошував, що Сполучені Штати “готові піти на ризик”, проте натякав, що це може призвести до прямого конфлікту з Росією.
Вже через рік Салліван був менш категоричним.
“Віддамо ми остаточно ATACMS чи ні, буде рішенням за президентом. Він говорив про це з президентом Зеленським. Вони продовжують цю розмову”, — сказав він у липні 2023 року.
- За інформацією ЗМІ, в адміністрації президента США Джо Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.
Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.
На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.
Поглянувши на NGC 2264, легко зрозуміти, чому це скупчення зір називають “Різдвяним Деревом”. Воно стало нещодавнім об’єктом уваги астрофотографа Майкла Клоу, який зняв його в листопаді в Арізоні. Його оптичні дані були об’єднані з рентгенівськими даними, отриманими за допомогою Обсерваторії рентгенівських променів Чандра NASA, щоб створити цю дивовижну “різдвяну” композицію. На зображенні видно не лише зірки, але й газові хмари між ними.