Речник МЗС України зазначив, що в декларації саміту G20 «немає чим пишатися»

Джерело: Олег Ніколенко в Facebook

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко зазначив, що за результатами саміту G20 у спільній декларації “немає чим пишатися”.

9 вересня країни G20 узгодили спільну декларацію за результатами саміту в Нью-Делі.

Речник МЗС України прокоментував її текст.

“Водночас в частині щодо агресії Росії проти України Групі двадцяти немає чим пишатися. Очевидно, що участь української сторони дозволила би учасникам краще зрозуміти ситуацію. Принцип “нічого про Україну без України” залишається ключовим як ніколи”, – написав Ніколенко. 

Проте він подякував тим партнерам, які наполягали на жорсткіших формулюваннях.

“Україна вдячна партнерам, які намагалися включити в текст сильні формулювання”, – зазначив Ніколенко. 

Речник МЗС вніс правки в текст декларації та зазначив як би могли “виглядати основні елементи тексту, щоб бути більш наближеними до реальності”. Слова, які пропонує Ніколенко зазначені в дужках:

“Щодо війни в (проти) Україні, всі держави (Росія) повинні діяти відповідно до цілей і принципів Статуту ООН у повному обсязі.

Щодо війни в (проти) Україні, всі держави (Росія) повинні утримуватися від погроз силою або її застосування з метою захоплення території проти територіальної цілісності та суверенітету чи політичної незалежності.

На війні в (проти) Україні застосування (Росією) або загроза застосування (Росією) ядерної зброї є неприпустимим.

Про українську кризу (загарбницьку війну Росії проти України), були різні погляди та оцінки ситуації” (члени G20 однозначно засудили це і закликали Москву негайно припинити це)”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.