У МЗС Румунії висловили протест російському дипломату через падіння БПЛА на їхній території
Джерело: ТАСС
МЗС Румунії терміново викликало радника-посланника посольства РФ у Бухаресті Олену Копніну. Румунська сторона висловила протест через падіння російського дрона на території країни.
Державна секретарка зі стратегічних проблем МЗС Румунії Юліан Фота закликала РФ “припинити атаки проти українського населення та інфраструктури, зокрема ті, які загрожують у будь-який спосіб безпеці румунських громадян у регіоні”.
Раніше Україна заявляла, що у ніч на 4 вересня на території Румунії впав російський дрон під час атак Одеської області. Спершу Румунія заперечувала інформацію, але згодом визнала, що це справді сталося.
Також 9 вересня Міноборони Румунії заявили про виявлення нових фрагментів безпілотника. Президент Клаус Йоганніс називав дії РФ порушенням румунського повітряного простору.
- Як передавав голова Одеської ОВА Олег Кіпер, вночі 4 вересня у регіоні тривала повітряна тривога 3,5 години. За цей час було знищено 17 ударних безпілотників, але є і влучання.
- 8 вересня Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів телефонну розмову з начальником Штабу оборони Збройних сил Румунії генералом Даніелем Петреску.
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг прокоментував падіння уламків російського безпілотника на території Румунії, яка є членом альянсу. За його словами, це не можна назвати навмисною атакою Росії на Румунію.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.