Росія планує відправити до Туреччини 40 суден із зерном для африканських країн – ЗМІ

Джерело: Sabah

Під час зустрічі у Сочі президенти Реджеп Тайїп Ердоган та Володимир Путін домовилися, що в Туреччину з Росії буде відправлено 40 суден із зерном загальним обсягом 1 млн тонн для переробки і подальшої відправки в країни Африки.

“Планується транспортувати зерно з Росії суднами ємністю 25 тис. тонн і здійснити перевезення загалом 40 суднами”, – йдеться у повідомленні.

Як пояснили у виданні, найближчим часом судна зможуть почати завантаження зерном у російських портах Туапсе і Новоросійськ.

“Після того, як кораблі прибудуть до Туреччини, зерно перероблять на приватних борошномельних підприємствах”, – мовиться у виданні.

При цьому зазначено, що насамперед перероблене на борошно зерно планують відправити до Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, Еритреї та Центральноафриканської Республіки. Пріоритет надаватиметься країнам, які не мають потужностей з переробки. Також розглядається постачання борошна в Чад, Лівію, Джибуті, Ємен та Ефіопію.

Варто зауважити, що домовленості про постачання 1 млн тонн у найбідніші країни за участю Катару було досягнуто під час візиту президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана в Росію 4 вересня.

За словами співрозмовників видання, Катар сприятиме фінансуванню проєкту за рахунок грантів.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.