Перші ветерани війни пройшли навчання і викладатимуть початковий військовий вишкіл у школах

Джерело: пресслужба Міністерства у справах ветеранів

Мінветеранів спільно з Міноборони реалізують проєкт, яким передбачено залучення ветеранів війни до викладання початкового військового вишколу. Учасники з 15 областей пройшли курси з підвищення кваліфікації на базі Національного університету оборони за оновленою програмою.

Університетом розроблено відповідну Програму підвищення кваліфікації кадрового потенціалу з-поміж ветеранів війни за напрямом початковий військовий вишкіл у системі освіти.

Днями відбувся перший випуск 26 слухачів курсу з підвищення кваліфікації, які отримали державні сертифікати. У ході навчання ветерани вдосконалили свою педагогічну майстерність, отримали актуальну інформацію по базових курсах з тактичної медицини, вогневої підготовки, історії українського війська, а також психології, – повідомила в.о. директора Департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Світлана Строкач.

Читайте також: Законопроєкт 9681 про спрощену процедуру отримання статусу УБД: про що він

Своєю чергою, спеціалістка відділу з питань формування громадянської ідентичності Мінветеранів Вікторія Косенко акцентувала на необхідності вдосконалення системи військового вишколу громадян, а також всебічного залучення ветеранів до військово-патріотичного виховання з урахуванням досвіду країн НАТО.

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запросив ветеранів російсько-української війни працювати в МЗС.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.