У ПАРЄ перевіряють легітимність поправок до конституції РФ, що дозволили безстрокове президентство Путіна

Джерело: пресслужба ПАРЄ

Комітет ПАРЄ з юридичних питань і прав людини висловив занепокоєння стосовно легітимності та законності поправок до російської Конституції, внесених у липні 2020 року щодо скасування обмежень на президентські терміни, дозволили Володимиру Путіну залишатися на посаді до 2036 року.

У Комітеті назвали РФ диктатурою.

Переважна влада президента, обумовлена ​​надзвичайно тривалим терміном його перебування при владі, у поєднанні з відсутністю стримувань і противаг — сильного парламенту, незалежної судової системи, вільних ЗМІ та активного громадянського суспільства — перетворила Росію на де-факто диктатуру – заявили парламентарі.

Одноголосно схваливши проєкт резолюції на основі звіту, підготовленого депутатом від Нідерландів Пітером Омцігтом, комітет нагадав про висновки Венеціанської комісії Ради Європи про те, що “звільнення від обмеження терміну дії для чинного президента порушує як конституцію Росії, так і міжнародні правові принципи”.

У Комітеті резюмували, що російська агресія проти України та її наслідки демонструють, що диктатури “становить загрозу міжнародному миру та безпеці, а також територіальній цілісності та політичній незалежності своїх сусідів”, як це визначено у статті 2 Статуту ООН.

Тому в першу чергу в інтересах народу Росії, а також Європи та всього світу, щоб демократія була відновлена ​​в РФ.

Читайте також: Міжнародний кримінальний суд може видати нові ордери на арешт Путіна

Також Комітет підтвердив свою підтримку майбутнього спеціального міжнародного кримінального трибуналу для притягнення російського керівництва, зокрема й Путіна, до відповідальності за їхні дії, починаючи з незаконної анексії Криму, війни на Донбасі та збиття рейсу MH17.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).